חומצה היאלרונית

הזרקה ללקוחה בפנים

כלל שהשנים עוברות להן עור הפנים הולך וצובר קמטוטים רבים, מדובר למעשה בתהליך הזדקנות מאוד טבעי של העור. יחד עם זאת, העור שלנו גם נעשה הרבה יותר דק עם השנים והוא גם מאבד את כל החומרים החשובים שנחוצים לו כגון חומצה היאלרונית או קולגן. בסופו של דבר, בשל כוח הכבידה הוא צונח ומופיעים קמטוטים, מראה פנים מוזנח, עייף ומבוגר. אם גם את סובלת מהתחלה של מראה מקומט ורוצה לשפר את מראה העור, כדאי לך להתעניין בהזרקה של חומצה היאלרונית – ולהלן כל המידע על חומצה זו.

הזרקת חומצה היאלרונית

מה מטרתה של חומצה היאלרונית

הזרקה של חומצה היאלרונית הינה פעולה שההשפעה שלה ארוכת טווח ולכן מדובר באחד החומרים המבוקשים ביותר בקרב נשים שמבקשות להצעיר את עור פניהן. חומצה זו משמשת בעיקר למילוי קמטים, להצערת עור הפנים, להדגשת עצמות הלחיים ותורמת רבות להוספת נפח לאזור הפנים. הפעולה הינה פשוטה שבמהלכה מזריקים חומצה היאלרונית שיש לה מרקם שמזכיר ג'ל, והמראה שמתקבל הינו מראה טבעי ורענן. באזורים בהם השרירים יופעלו פחות ההשפעה תהייה הרבה יותר ארוכה. למשל בעצמות הלחיים או באזור ארובות העניים להבדיל מאזור השפתיים לדוגמא.

אישה לאחר תוספת ריסים

מה היא חומצה היאלרונית

החומצה ההיאלרונית היא בעצם שחזור של חומר שאותו הגוף מייצר בצורה טבעית. החומר הזה נמצא בין הרקמות שלנו בעור. לצורך המחשה חומצה היאלרונית נמצאת בגוף שמשקלו 70 ק"ג בכמות של 15 גרם היאלרונן בכל רגע נתון. חלק ממסה זו תימצא גם בין הרקמות והיא זו שאחראית למעשה על הגמישות של העור, האיכות שלו והיא כל הזמן מתכלה ומתחדשת. (מה שיוצר את השינויים בעור שלנו).

כיצד מפיקים חומצה היאלרונית

החומר ההיאלרוני בו רוצים לעשות שימוש קוסמטי, מופק בתהליך תסיסה של תרביות חיידקים. בשנות ה- 90 של המאה שעברה היה נהוג להפיק את החומצה מעור של בע"ח. מאחר שהחומר הכיל בתוכו גם רכיבים שאינם מוכרים לגוף שלנו, הופיעו אלרגיות בעקבות השימוש בו. כיום, כשהמדע יודע להפיק את החומצה מחומר שהוא לא מחיות, ניתן למנוע אלרגיה. בתהליך הייצור של החומר החומצה מבודדת מחומרים שיכולים להיות אלרגניים או רעילים והתוצאה שתתקבל היא בדיוק אותו חומר שנמצא בין הסיבים של העור שלנו.

הזרקת חומצה היאלרונית

מה היתרונות של הזרקת חומצה ההיאלרונית

לשימוש בחומצה היאלרונית יש כמה יתרונות מהותיים, שהופכים אותו לטיפול קוסמטי יעיל ביותר. מאחר שהחומר נחשב לחומר טבעי ולמעשה זה חומר בו הגוף יעשה שימוש על מנת להחיות את העור, יתקבל גם מראה טבעי ומרשים, שלא נראה כמו כל מראה אחר שמושג ביתר הטיפולים. בשל היותו חומר טבעי הוא למעשה פועל כמו ההיאלרון על גבי העור: הוא מייצר נפח, מעבה אותו וכך הוא גם למעשה משביח את האיכות שלו. בנוסף, קל מאוד לייצר את החומצה ההאילרונית ועל כן היא גם לא יקרה. כמו כן, אין כל סיכון לאלרגיה או דחייה של העור בזמן השימוש בו וגם במהלך הטיפול לא נחוש בשום כאב או סימן.

עלויות של חומצה היאלורנית

כמו בכל טיפול שהוא קוסמטי, העלויות ינועו על גבי קשת מחירים שתלויים בשני פרמטרים עיקריים: סוג החומר שבוחרים ומי המטפלת שמבצעת את הטיפול. ככלל, מטפלת/קוסמטיקאית מומחית, מקצועית ובעלת ניסיון, שלמדה ומכירה את החומר, עבדה אתו בעבר והכל אצלה מתנהל באופן מבוקר ומפוקח – היא תבקש מחיר שהוא יחסית גבוה ביחס לכל מי שיש לו פחות ניסיון ושעובד עם החומר בצורה לא כל כך מנוסה.

עבודה מקצועית ובעלת ניסיון בתחום עם כל החומרים, תאפשר לקוסמטיקאית להיות מעודכנת בכל ההנחיות והכללים וכן בכל עדכון שמגיע מאותם יצרנים וכך גם ללמוד את מנעד השיטות החדשניות שיש בתחום זה. עם זאת רצוי לבצע את ההליך אצל כזאת שמתמחה בכל תחום הטיפוח, ועוסקת בענייני הקוסמטיקה, כגון: טיפול פנים, בוטוקס, פדיקור, מניקור, בניית ציפורניים, עיצוב גבות, הרמת ריסים, הלחמת ריסים, ועוד. כך תהיי רגועה שאת בידיים טובות.

מזכירה ולקחוה מתאמות תור

כמה זמן מחזיקה ההזרקה של חומצה היאלורונית

כשאנו דנים על משך החיים של טיפול מסוג הזרקת חומצה היאלורונית, חשוב שתיעשה הבחנה בין שני מושגים משמעותיים: הימצאותה של החומצה בין רקמת העור ונראות פעולת החומצה החוצה. לעיתים יש בעור שלנו חומצה היאלרונית, אולם התוצאה לא גלויה כי כמות החומר תהייה קטנה, כמו שלפעמים יש לאנשים עם בעיות מפרקים מחסור בסידן, אולם בבדיקות שהם יעשו, כן יעידו שיש סידן בגוף.

כיצד חומצה היאלרונית תשפיע על המטופל

בטיפול הראשון תוזרק לעור כמות רבה של חומצה היארולונית. לאחר תקופה כשההשפעה תחל לרדת, ניתן לחדש את המילוי, אולם כעת, משום שכבר יש חומר ברקמה, נעזר בכמות מצומצמת יותר, מה שיבוא לידי ביטוי גם במחירים. זמן התפוגה של החומר עצמו תלוי ב- 2 אלמנטים: איכות של החומר וכל גורם שעשוי להשפיע על תוצאות הטיפול.

הגורמים שתלויים בטיפול הינם כאמור בחירה של חומרים טובים ביותר אך גם שמירה על העור. חשוב לזכור שההיארולון שנמצא בעור וההיעלמות שלו יושפעו מהגורמים שמשפיעים על איכות העור כגון: חשיפה לשמש, חילוף של חומרים, תזונה, גנטיקה, עישון וכולי. ניתן יהיה להאריך את חיי הטיפול באמצעות התייחסות נבונה לעור שלנו, ובמקביל לזכור שכל עוד מדובר בחומר אורגני כאמור, הוא יתכלה עם הזמן ונידרש יהיה כל תקופה לחדש את הטיפול.

חומר פרופילו

חומצה היאלרונית או חומרי מילוי אחרים

שאלה שעולה בפני נשים רבות היא – מה כדאי יותר חומצה היאלרונית או חומרי מילוי אחרים? והתשובה תהייה, שניהם טובים. כל חומר מילוי יתאים בעיקר למה שהוא הכי מתמחה בו. בחומרי מילוי סינטטיים נעשה שימוש בחומר הזרקה לטיפול בכל קמט שהוא דינמי, כגון אלה שנוצרו בעקבות פעילות שרירי הפנים. במינון קטן מאד יש לו יכולת לעכב תהליך מסוים בגוף מבלי לפגוע בו (מינון מיקרוסקופי), ולעכב שחיקה של התאים שהיא טבעית. בהתאם לזאת, החומר הזה יתאים יותר לאברים כמו אזור המצח, הצוואר או העיניים.

מצד שני, יש לנו את החומצה ההיאלרונית שהיא חומצה טבעית ועדינה, באמצעותה ניתן לעשות שימוש על מנת לפסל אזור כזה או אחר כמו השפתיים והלחיים. שני החומרים הללו שונים זה מזה, עם מאפיינים שיתאימו לצרכים ולנסיבות כאלה ואחרות. פעמים רבות כשמטופלת תרצה להצעיר את המראה של הפנים שלה ואת הצוואר, ישלב המטפל את שתי הטכניקות הללו יחד. את ההחלטות הללו כמובן מומלץ לקבל בעזרתה של הקוסמטיקאית או המטפל המקצועיים שמנוסים בתחום, הם ידעו כיצד לבחון את התמונה בשלמותה ולדעת מה ההחלטה המתאימה עבור התוצאה הטובה ביותר.

מאמרים נוספים שעלולים לעניין אותך

מעוניינת בטיפול איכותי?
תוכן עניינים
מה חדש אצלי באתר?
Call Now Button

היי, כבר מיצית?

קבלי הטבה של 10% על הבנייה הראשונה בג'ל, שתחזיק 5 שבועות!

רק נשאר לך לבחור את הצבע 💅

לדבר איתנו
1
זקוקה לעזרה?
היי נעים מאוד, שמי אקסניה - בעלת מכון היופי - ואני כאן כדי לסייע לך בכל שאלה.
במה אוכל לעזור?
דילוג לתוכן