חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מילוי קמטים

מילוי קמטים

הם יופיעו במרוצת השנים ולא ניתן יהיה למנוע את הופעתן – קמטים! הופעת קמטים הינו תהליך בלתי נמנע והוא יגיע כתוצאה מהידלדלות של תאי אלסטין, שומן וקולגן. ככל שיעבור הזמן, עור הפנים שלך יאבד את האלסטיות ואת העובי שלו ויראה רפה ומדולדל. לצד זה, הפנים שלך יחשפו סימנים שונים שהם אפקטים של התזוזה של כל שריר ושריר בפנים. הרקמה שמגנה על המראה הצעיר תתחיל אף היא להיפגם ותותיר סימני צחוק וקמטים של הבעות שונות במקומות שבהם יש תזוזה של השריר. במידה ואת מעוניינת לבצע טיפול של מילוי קמטים, במאמר זה תוכלי לקבל את כל המידע אודות מילוי קמטים באזור הפנים, כיצד הוא מתבצע, כמה הוא עולה, מה טווח הזמן שהמילוי מחזיק ומה העלויות ועוד.

קמטים בעור הפנים

סוגי קמטים

יש שני סוגים של קמטים, פעילים ויציבים. קמטים פעילים הינם קמטי הבעה שיופיעו באזור העליון ומכונים קמטי הזעף (בין הגבות), וקמטי דאגה (במצח) וקמטי הצחוק (בצדדים של העיניים). אלו ייחשפו בשל פעילותם של שרירי הפנים ולכן על מנת לטפל בקמטים בצורה יעילה, יש להזריק להם חומרי הרפיה, כגון בוטוקס או דיספורט, חומרים שיחלישו את השרירים שאחראים למעשה על הופעת הקמטים. הקמטים היציבים, הינם קמטים קבועים שנוצרו עקב צניחה של חלל הפנים והם יופיעו בעיקר באזור האף, השפתיים וגם הסנטר.

למה צריך מילוי קמטים?

ככל שתתבגרי, עור הפנים שלך יתחיל לאבד חומרים חיוניים רבים שיגרמו לאובדן האלסטיות של העור ותחל הופעה של קמטי הבעה וקמטוטים בכל עור הפנים שלך. חלק מהגורמים שישפיעו על הופתעתם של הגורמים הינם השמש החזקה שמאפיינת את האקלים הישראלי, זיהום סביבה, עישון, אורח חיים וגם גנטיקה. אם בעבר המענה העיקרי להעלמת קמטים היה כירורגי, או קילוף על ידי סוגי פילינג הרי שהיום, המגמה יותר ויותר לבחור בטיפולים באמצעות הזרקות חומרי מילוי טבעיים. הטיפולים החדשים לא יפגעו ברקמות הבריאות ולא יצריכו התאוששות ממושכת כפי שהיה נהוג בכל שיטה אחרת בעבר. יש כאמור לא מעט מצבים שבהם לא נצליח באמת להימנע מפעולה כירורגית, אך לרוב, מילוי של קמטים על ידי חומרים יענו על הבעיה לאורך זמן.

כיצד מתבצע מילוי קמטים?

מילוי קמטים בדרך כלל יתבצע בחדר טיפולים, אורך הטיפול הוא קצר יחסית (30 דק') וזאת בהתאם לעומק הטיפול ופיזור הקמטים באזור הפנים. בתחילת הטיפול ידאג הרופא לאלחש את האזור בו הוא מתכוון להזריק באמצעות משחה מאלחשת או על ידי זריקה, אולם חומרי ההזרקה עצמם מכילים כיום גם חומר מאלחש, לכן לעיתים זה יהיה מיותר. בדרך כלל לא יהיה צורך בטיפול חוזר ונהוג לבצע ביקורת כמה ימים לאחר ההליך. במקרים שבהם מזריקים חומר מילוי קבוע כדאי לחזור על ההליך כמה פעמים עד שישה מפגשים.

כמה עולה מילוי קמטים?

עלות הטיפול תיקבע בהתאם לסוג החומר בו יתבצע הטיפול ובהתאם לכמות החומר שהרופא אמור יהיה להזריק. עוד פרמטר שישפיע על המחיר אותו תשלמו הינו המוניטין של הרופא המטפל, ככל שהמוניטין של הרופא גבוה, כך המחיר יהיה יותר יקר. אולם חשוב לזכור שאתם משלמים על איכות טיפול שמתבצע על הפנים שלכם שהם כרטיס הביקור ומה שאחראי לביטחון העצמי של כל אחד ולכן יש חשיבות גדולה שהעבודה תתבצע על הצד הטוב והמקצועי ביותר.

הזרקה למילוי קמטים

מילוי קמטים לזמן ארוך

קיימים כמה וכמה חומרי מילוי קמטים קבועים, ביניהם נמנים – סיליקון, ביואלקמיד, ארטיקול וחומרים נוספים שמחזיקים לאורך זמן. את החומרים הללו מזריקים בכמה טכניקות לשכבה העמוקה של העור ואלה שוהים באזור הקמט ומעלימים אותו. אפקט הטיפול יישאר לזמן מה ולא לכל החיים מאחר והרקמות תמיד מזדקנות ולא ניתן לעצור את התהליך הטבעי הזה. הטיפול בקמטים באמצעות חומר קבוע יתבצע בעיקר עבור קמטים שמושפעים מכוח המשיכה, כמו הקמטים בין האף לפה, קמטים סביב השפתיים וכדומה. אלו חומרים שלא יתאימו לקמטי המימיקה (במצח, בצדיי העיניים), שאותם ממלאים בדרך כלל על ידי הזרקת בוטוקס. עוד חסרון מהותי של מילוי קמטים באמצעות חומרים קבועים הוא אי היכולת לתקן את הנזקים שמופיעים מאפקט ההזרקה ובנוסף יש סיכוי לנדידה של חומרי מילוי שגורמים לעיוות באזור שלצד ההזרקה.

מילוי קמטים לפרקי זמן בינוניים

יש יותר מחמישים זנים של חומרי מילוי לקמטים שהם מתבססים על חומצה היאלרונית כגון – רדיאס, רסטילן, ג’ובידרם, טאוסיאל ועוד. מדובר בחומרי מילוי דומים שמגיעים מכמה חברות שמייצרות אותם יחסית בצורה זהה. החומרים הזמניים הללו רובם טבעיים והגוף שלנו מייצר אותם, זאת להבדיל מחומרים סינתטיים שקיימים בחומרי מילוי אחרים שהם גם קבועים. חלקם מבוססים על קולגן והמשותף לכולם הוא בעיקר פרק הזמן הקצר שבו הם מחזיקים, שהוא לכל היותר שנה. יתרון מהותי של אותם חומרים הוא הספיגה הנהדרת שלהם שלא מותירה שום סימן ולכן מדובר בחומר בטיחותי שאינו גורם לסיבוך או אלרגיה.

טיפול בקמטים

טיפול העלמת קמטים הינו הליך מורכב ומגוון בנוסף, השיטות הינן רבות, אך עלייך ועל כל מטופל/ת להכיר את ההבדלים בין העלמה מוחלטת לבין הפחתה במצב הקמטים, מאחר שלא ניתן להעלים את הקמטים לתמיד, אך כן יהיה ניתן למזער אותם משמעותית ולאורך זמן. העלמה של הקמטים תחולק לכמה קטגוריות כשלכל אחת יש כמה וכמה שיטות וטכניקות כמו שיטת ההפחתה שתבוצע על ידי סוגי פילינג, שיטות כירורגיות כמו ליפטינג ועל ידי טיפולי לייזר, שיטת גירוי חיובי או שלילי, על ידי חומצה פולי לקטית וקולגן, באמצעות בוטוקס וסוגיו ועוד. הטכניקה הפשוטה והפופולארית ביותר תבוצע לרוב בשימוש של חומרי מילוי זמניים או קבועים, שבהם נמצא את החומצה ההיאלורונית, הקולגן, הזרקת שומן עצמי וכדומה.

מילוי עיניים שקועות

עיניים שקועות הינה תופעה שמאופיינת במראה כהה באזור העפעפיים התחתונים או בהופעה של גוון שחור תחת העיניים – פס עבה וכהה תחת העין. עיניים שקועות יגרמו למראה עייף ומבוגר הרבה יותר מהגיל האמתי. כיום, יש טיפולים חדשניים מאוד יעילים לכל מי שסובל מעיניים שקועות ואלה גם מתבצעים באמצעות מילוי קמטים שמטשטשים את הגוון הכהה ומעניקים מראה צעיר ורענן.

מתעניינת במילוי קמטים מקצועי? מחפשת מכון שיתן את המענה הטוב ביותר לו את מצפה? אני מזמינה לשיחת ייעוץ ראשונית ללא עלות! צרי קשר כעת.

טיפולים נוספים אצלי במכון היופי

מה חדש אצלי באתר?

היי, כבר מיצית?

קבלי הטבה של 10% על הבנייה הראשונה בג'ל, שתחזיק 5 שבועות!

רק נשאר לך לבחור את הצבע 💅

דילוג לתוכן