כתמי זקנה

כתמי זקנה

העור שלנו מזדקן וחושף בעיות עור שטחיות רבות שנובעות מכמה וכמה גורמים. כלל שאנחנו מזדקנים, העור שלנו מאבד את הגמישות שלו, הוא מפתח הרבה יותר רקמה צלקתית ולא מצליח לחזור מהר לטקסטורה החלקה שהייתה לו שנים רבות בעבר. הנזקים של חשיפה לשמש מצטברים במהלך החיים וגורמים למגוון של בעיות בכמה וכמה חלקי גוף שהם לרוב חשופים יותר כמו ידיים ופנים. העור המזדקן מצליח לגרום לאוויר לחדור לזקיקי השיער ובמקביל גם השיער על הגוף ובקרקפת נהייה לבן. בנוסף, חלק נכבד מהזקיקים של השיער, מאבד את היכולת לייצר שיער ולכן הוא נעשה דק או נעלם. המשמעות של כתמי זקנה ואובדן האלסטיות הינה שהעור מתחיל להידלדל ולהיות רפוי, ובנוסף כתמים בפנים נהיים הרבה יותר עמוקים ומתקבעים.

בוטוקס במצח

מה עושים במקרה של כתמי זקנה

בדרך כלל, לא צריך להיות מודאגים מדי. הפנים המזדקנות ישקפו את האופי והגיל שלנו וזה כאמור דרכו של הטבע, הפיכה של השיער לדקיק ואובדן שיער היא לא מחלה, כך גם הכתמים של הזקנה. הכתמים של הזקנה משנים את הגוון, מה שמכונה – פיגמנטציה בלי לגרום נזק רפואי כלשהו. יש תאים שפשוט מאבדים את התכונה שאופיינית להם שהיא- יצירה של הפיגמנט מלנין. אפשר להתייחס לשינויים הללו כמו לנמשים של מבוגרים. כתמי זקנה הינם כתמים שטוחים, בגוון חום או חום-צהבהב שהוא אחיד. לפני הכל חשוב להימנע מחשיפה מרבית לשמש ומומלץ לעשות שימוש במסנן קרינה וטיפולי פנים. זה חשוב במיוחד אם העור שלכם בהיר, מכיוון שעור כזה נוטה להינזק הרבה יותר מהשמש.

מענה רפואי

יש מגוון של גישות רפואיות שיכולות להועיל במקרה של כתמי זקנה, אולם מדובר בבחירה של האדם. אנשים מסוימים יעדיפו את הופעתם של כל תסמין הזדקנות טבעי על פני כל מיני תכשירים וטיפולים קוסמטיים שאינם טבעיים. ויש כאלה שרוצים וגם יכולים להרשות לעצמם, להילחם בכל תסמין הזדקנות על ידי מגוון אמצעים שמשמרים את ההופעה הצעירה שלהם. הסיכון הכרוך באמצעים שיש היום בשוק הוא נמוך, אולם העלות הפיננסית תהייה גבוהה. הבחירה תנוע בין קרמים שמפחיתים קמטים ועד לסדרת ניתוחים פלסטיים.

אם תהיו מעוניינים לבחור בדרך האקטיבית מומלץ לפנות לרופא עור או מנתח פלסטי, וגם לקוסמטיקאית מומחית שיכולה לפרוש בפניכם את האופציות הקיימות בהתאם למצבכם. כמו כן, יש היום קרם שמכיל את החומר הפעיל – רטין A שנחשב לקרם שמאוד מסייע בכל מקרה של הופעת קמטים למילוי קמטים. בדרך כלל, הוא לא יעבוד במקרה של קמט קבוע למבוגר ויכול גם לגרום לפריחה במידה והוא חשוף לשמש. על כן, בכל שימוש בו חשוב להתייעץ עם גורם מומחה.

כתמי זקנה

ניתוח פלסטי

היום על ידי ניתוחים פלסטיים והליכים כירורגים ניתן גם להוציא את הקמטים הבולטים במיוחד על ידי מתיחה של העור או הסרה של העור המקומט. כמו כן, יש שיטות רבות בהן ניתן להסיר קמטים סביב העיניים, שקיות מתחת לעיניים, הרמת פנים שמותחת את העור בכל שטח הפנים וכולי. כל הטיפולים הללו ניתן לבצע אצל מנתח פלסטי או קוסמטיקאית שמומחית במתיחה ועיבוי אברים בפנים וכן בהעלמת כתמים מהעור על ידי מגוון חומצות היאלרוניות טבעיות והזרקות שלא מסכנות את אברי הגוף ומועדפות על פני כל הליך כירורגי.
במידה ואת מעוניינת להעלים כתמים על העור שמתלווים עם הזקנה, את מוזמנת להגיע לקליניקה הטיפוח של אקסניה ולקבל את הייעוץ המדויק עבורך. צוות המטפלים המקצועיים שלנו יוכלו לתת לך מענה לכל צורך ולדאוג שתקבלי את הטיפול הבטוח והנעים ביותר.

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

מה חדש אצלי באתר?

היי, כבר מיצית?

קבלי הטבה של 10% על הבנייה הראשונה בג'ל, שתחזיק 5 שבועות!

רק נשאר לך לבחור את הצבע 💅

דילוג לתוכן