חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

סדקים בשפתיים

סדקים בשפתיים

שפתיים מחורצות מעניקות למראה הפנים שלנו מראה עייף, מוזנח וזקן, על אף שבעיה זו יכולה להופיע גם בגיל מאוד צעיר. התופעה של חריצים באזור השפתיים יכולה להופיע גם אצל גברים וגם אצל נשים, למרות שאצל נשים היא יותר בולטת, לרבות כאלה שנוטות לעשות שימוש בשפתונים,. סדקים בשפתיים נוצרים מהסיבה שהעור סביב השפתיים הינו דק יותר בהשוואה לכל עור הפנים. השאלה הנשאלת היא כיצד אפשר למנוע את הגזרה של סדקים בשפתיים או לכל הפחות לדחות אותה כמה שניתן? להלן כל התשובות.

יש להימנע מעישון – פעולת השאיפה מהסיגריה הינה אחת הסיבות שיכולות לגרום לחריצים סביב הפה שלנו. החזרה הרבה על אותה פעולת שאיפה במהלך היום, תגרום ליצירה של חריצים סביב השפתיים. כמו כן, בעשן של הסיגריה יש חומר פעיל ורעיל שהורס אף הוא את הקלוגן ואת האלסטין – מרכיבי עור משמעותיים שהתפקיד שלהם הוא לשמור על אלסטיות של העור ועל החוזק שלו. כמו כן, עישון לזמן ארוך ימנע את ספיגת החמצן בעור ויתרום להעמקה של הקמטים, להזדקנות מהירה ולהופעה של נגעים.

הימנעות מליקוק ונשיכה של השפתיים – עוד גורם לקמטים, לסדקים וקמטים סביב השפתיים יהיה נשיכה של השפתיים וליקוק שלהם. הרוק ידוע כמייבש של העור והוא גורם לנו להמשיך את הפעולה כדי לגרום לשפתיים להיות לחות וכך הן למעשה מתייבשות יותר מהר. נשיכת שלהן, תפגע גם בצורה ובטקסטורה של העור מסביב, תגרום לסדקים בשפתיים ומסביבן. יש להימנע מכל אותן פעולות ובמידה ויש יובש או סדקים רצוי לעשות שימוש בתכשיר שיכול להקל.

העשרת העור בלחות – כדי להצליח להאט את קצב הזדקנות של העור וכל הקמטוטים מסביב לשפתיים, מומלץ מאוד להקפיד על העשרה של העור בלחות. העור שמתייבש צריך לחות על מנת למנוע הזדקנות של השפתיים ולמגר כל יצירה של קמטוטים. לכן מומלץ למרוח על העור שהוא מסביב לשפתיים מקדם הגנה, קרם שפתיים וכל תכשיר שנועד לספק לחות לאזור, ושהוא מתאים להפחתה של קמטים ומניעה שלהם כמו טיפול פנים ועוד. מומלץ לעשות שימוש בתכשירים שמונעים יובש בשפתיים ושהם אינם מכילים חומרים כימיים או כל חומר שהוא לא טבעי מומלץ לעשות טיפולי קוסמטיקה לשמירה מתמדת של העור.

סדקים בשפתיים

מסנני קרינה נוגדי חמצון ופילינג הדרכים למניעת סדקים בשפתיים

שימוש במסנני קרינה – חשיפה לקרני UVA ו- UVB, כיודע גורמת לכל כך הרבה נזקים ופגמים על העור שלנו, כמו כן, היא גם משפיעה מאוד על הופעת הקמטים. יש להימנע מחשיפה לשמש, ולעשות שימוש במסנני קרינה לאורך זמן, לרבות בעונת הקיץ והאביב, ולעיתים גם שנמצאים במקום מוגן משמש כמו משרד, שכן קרינת UVA כיום הינה גם תוצר של תאורה שיש בבית או במשרד. יש להקפיד למרוח מסנן קרינה גם סביב השפתיים.

תצרכו יותר נוגדי חמצון – ויטמין C ותה ירוק יכילו המון אנטיאוקסידנטים (נוגדי חימצון), שבכוחם להגן על העור מפני נזקי שמש, למנוע מצב דלקתי בעור ולהאט את תהליך ההזדקנות של העור.

שתו הרבה מים – התייבשות כללית הנה גורם ראשי לשפתיים עם סדקים. כשמתייבשים הגוף כולו מאבד נוזלים ומתייבש, יש להקפיד על שתייה מרובה שמונעת את המצב.

פילינג – לפעמים גם שפתיים יבשות יגרמו לעור להיסדק ולהתקלף. בזמן שזה מתרחש יש חשש שזה יגיע עד למצב של דימום מהשפתיים. במקרים כאלה כדאי למרוח על השפתיים פילינג ייעודי, ולשפשף אות השפתיים בצורה עדינה על ידי האצבע על מנת להוציא את העור שמתקלף בעדינות. לאחר מכן יש להשלים את התהליך באמצעות מריחה של לחות על השפתיים. ואם כל זה לא הועיל ועדיין יש תחושה שהשפתיים יבשות וסדוקות, יש לפנות לגורם מקצועי על מנת לקבל אבחנה מעמיקה יותר. אולי לבצע עיבוי לשפתיים ובמצבים שונים מילוי לשפתיים.

מחפשים טיפול אסתטי לשפתיים הסדוקות שלכם? אתם מוזמנים להגיע לקליניקה של אקסניה ולקבל ייעוץ בכל הנוגע לבעיה של עור מקומט המצריך מילוי קמטים, סדוק או נפול. צוות המטפלים שלנו ייבחן את הבעיה ויציע לכם מענה אסתטי, הולם ובטוח.

מאמרים נוספים שיעניינו אתכם

מה חדש אצלי באתר?

היי, כבר מיצית?

קבלי הטבה של 10% על הבנייה הראשונה בג'ל, שתחזיק 5 שבועות!

רק נשאר לך לבחור את הצבע 💅

דילוג לתוכן