חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

פדיקור רפואי

פדיקור רפואי

פדיקור רפואי נחשב לאחד מטיפולי הקוסמטיקה הנעימים ביותר. מטרתו של פדיקור רפואי היא לשמור על בריאותן של ציפורני כפות הרגליים וכך למנוע בעיות רפואיות מורכבות. פדיקור רפואי יטפל בכל תחלואה ממנה תסבול כף הרגל (בעור ובציפורניים) כגון עור סדוק, יבלות, אגזמות, פטרת, ציפורן חודרנית וכדומה. לרוב, הפדיקוריסטית שהיא מומחית בתחום פדיקור רפואי היא האדם המוסמך ויש לה את כל הידע לטפל בבעיות מהסוג הזה. מקרים חריגים שיכולים להיגרם כתוצאה ממחלות שונות כמו סכרת, ויבואו לידי ביטוי ברגל סוכרתית, יופנו לטיפול של פדיקור רפואי בליווי של רופא משפחה. כמו כן, גם אנשים שעוסקים בספורט וזקוקים לטיפול בכפות רגליהם לאחר כל פעילות באמצעות הרגליים או בנעל סגורה. להלן מידע נרחב אודות פדיקור רפואי ממנו נהנית אוכלוסייה רבה, שכוללת נשים וגם גברים.

פדיקור רפואי
פדיקור רפואי

פדיקור רפואי – מחייב תנאים סטריליים

כאמור, פדיקור רפואי הינו טיפול הרבה יותר מטיפול אסתטי, הוא נחשב במקרים רבים לטיפול חיוני בכפות הרגליים שיכולות לסבול מבעיות מורכבות, על כן היחס אליו הינו כמו כל הליך רפואי. וכמו כל פרוצדורה רפואית יהיה חשוב להקפיד על עיקור וסטריליות של כל המכשירים והעזרים שאיתם עושים שימוש במהלך הטיפול לרבות הסכין שחותך את העור והגיגיות בהן מחדירים את כפות הרגליים לריכוך. העברה של המכשור ללא שום סטריליזציה וניקיון הרמטי בין ממטופל למטופל, עשויה להעביר חיידקים וזיהומים ולגרום לתחלואה ומחלות שמזה מוכרחים להימנע. כמו כן, כל חלל שבו נעשה הטיפול חייב גם הוא לעבור חיטוי ולהיות נקי לאחר כל מטופל וכל עובד שעושה בו שימוש.

בחרי קליניקה איכותית

בחירה בקליניקה איכותית מחייבת שיחה מקדימה שלכם עם המקום, התרשמות והמלצות של אנשים שאתם יכולים לסמוך עליהם ושהם בעצמם בחרו בקליניקה של קוסמטיקאית ספציפית ומגיעים לעשות בה טיפול מסוג זה. בהיותכם שם תבדקו כי העובדים שומרים על היגיינה מרבית, שכל עובד מחליף באופן שוטף כפפות ועושה שימוש בסבון אנטיספטי ובאמצעותו גם מחטאים את כל יתר המכשירים שעלולים להעביר זיהומים.

השימוש בחומר איכותי, גם יכול להוות סיבה מוצדקת לבחירה בקליניקה כזו או אחרת. בשיחה המקדימה טרם הטיפול, אפשר להתרשם גם מרמת הידע של הפדיקוריסטית המבצעת את טיפולי הפדיקור. הכלים שבעזרתם היא עושה עובדת, כל אלה אמורים להותיר עליכם רושם שהיא פועלת ביתר זהירות ומקצועיות. לא פעם הפדיקוריסטית תוכל למנוע מקרים רפואיים (כגון ציפורן חודרנית) על ידי טיפ או הצעה שתוכל להקל על חיי המטופל. מוטב לחפש מטפל שמומחה בבעיה הספציפית בה תרצו לטפל, כגון מומחה שמטפל בספורטאים, פטרת, אקזמה ושמחזיק ברישיון מטעם משרד הבריאות לעסוק בכל אלה.

איך נראה פדיקור רפואי
איך נראה פדיקור רפואי

תהליך טיפול פדיקור רפואי

טיפול פדיקור רפואי יתחיל תמיד בטבילה של כפות הרגליים בגיגית מים פושרים, בזמן שהמטפל יסיר את העור הקשה שהצטבר עם הזמן על כפות הרגליים. כמו כן, הוא יחטא, יגזור וישייף את הציפורניים ברגליים. במידה וקיימת בעיה מורכבת יותר, הוא יוריד עוד שכבות של העור, בהתאם לעניות דעתו המקצועית. מלבד זה, פדיקור רפואי עוסק גם בנושאים שמחייבים מקצועיות מרבית יותר כגון במקרים של ציפורן חודרנית. במצב הזה, הרגל של מטופל תשהה זמן רב יותר זמן בתוך הגיגית מים, עד לידי כך שהעור סביב הציפורן יתרכך מאוד וכך יהיה יותר קל להסיר את הציפורן. הפדיקוריסטית הרפואית תצליח לקלף ולשייף כל יבלת שטחית או עמוקה בכף הרגל ותשלים את התהליך באמצעות מריחת משחה אנטיביוטית חזקה. גם בפטרת או במקרים של אקזמה, תוכל המטפלת הרפואית למרוח משחה שלא תחייב אישור רופא, על מנת להקל על התסמינים ועל כל התופעות הקיימות.

פדיקור ללקוחה

אל תהססי לגשת לרופא

במקרים מסוימים תעדיף המטפל להפנות את המטופל להמשך בירור אצל רופא מומחה, כמו במצבים של יבלות ויראליות או במצבים שיש פטרת בציפורניים. מקצוענות ומיומנות של אותה פדיקוריסטית רפואית תבוא לידי ביטוי, בין השאר ברמת האבחנה של הבעיה ובאי לקיחת אחראיות מידית במצבים שהיא לא אמורה לטפל, כמו לדוגמא במקרים מסוימים שבאים לידי ביטוי ברגל סוכרתית. חשוב להקשיב להנחיות של המטפלת ולגשת לרופא בשעת הצורך ולא להתעקש על טיפול שלה שאולי ימגר בכל זאת את הבעיה.

מזכירה ולקחוה מתאמות תור

תוצאות הפדיקור רפואי

סיבוכים אפשריים יהיו לרוב על ידי טיפול פדיקור רפואי שהוא לא מקצועי ולא אחראי על ידי מטפלת לא מיומנת. מאחר שכל הכלים שנעשה בהם שימוש יחדרו עמוק לתוך העור, הסיבוכים עשויים לגרום לדימום כתוצאה מפגיעה בכלי דם, או מחדירה לשכבת עור עמוקה במיוחד. עוד סיבוך שיוכל להופיע הינו זיהום שעלול להיווצר בעקבות טיפול באמצעות כלים שלא נעשה בהם חיטוי ראוי והם נותרו מזוהמים. בנוסף, מטפל שהוא לא מקצועי ומוסמך לא פעם ייקח על עצמו בעיות שאין לו את הסמכות המקצועית והרלוונטית לעשות זאת. כל הסיבוכים הללו עלולים להיות מאוד קשים בפרט אם הם יקרו בקרב אוכלוסייה שמצבה הבריאותי מורכב. כך שלא בהכרח שקוסמטיקאית המתמחה בתחום הטיפוח והאסתטיקה כגון: בניית ציפורניים, עיצוב גבות, הרמת ריסים, מניקור, הלחמת ריסים, בוטוקס, ועוד. לא בהכרח היא תאים עבור ביצוע טיפול רפואי מסוג זה.

אולם, כל עוד מתבצע טיפול פדיקור רפואי באופן מקצועי ואחראי, הוא יכול לפתור לא מעט בעיות ולהקל על איכות חיי מטופלים רבים שסובלים מבעיות שונות בכפות הרגליים. התוצאות של הטיפול יורגשו באופן מידי ולמטופל יוקל מאוד מכל התסמינים מהם הוא סבל. חשוב שהטיפול יעשה בצורה עקבית ובזמן ויתלוו אליו כל מיני פינוקים נעימים שאופייניים לסוג הטיפול הזה, כמו מסג' נעים בכפות הרגליים, טיפוח הציפורניים, מריחת לק ועוד. המטופל ייהנה מהטיפול ומבריאות כפות הרגליים ותמיד ישאף להגיע לטיפול הבא.

אם גם את סובלת מבעיות רפואיות בכפות הרגליים וזקוקה להגיע לטיפול מסוג פדיקור רפואי, את מוזמנת לקבוע תור בהקדם במכון היופי והטיפוח של אקסניה. הצוות שלנו ישמח לקבל אותך באמבט רגליים נעים ומפנק ויעניק לך את הטיפול המסור ביותר. אצלנו, בקליניקה של אקסניה, משלבים ביחד את הפן הרפואי לצד טיפול אישי חם וקשוב. על אף שמדובר בסוג טיפול שלעיתים מורכב יותר ולא עוסק רק במראה האסתטי, חשוב לנו שתקבלי את החוויה הנעימה ביותר, גם היא מערבת בעיות רפואיות.

מאמרים נוספים שעלולים לעניין אותך

מה חדש אצלי באתר?

היי, כבר מיצית?

קבלי הטבה של 10% על הבנייה הראשונה בג'ל, שתחזיק 5 שבועות!

רק נשאר לך לבחור את הצבע 💅

דילוג לתוכן