חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

אקנה

נערה שגילתה שמתחילה לה תופעת אקנה בפנים

תופעתה של אקנה או במונח המוכר לרובינו – פצעי בגרות, הינה דלקת כרונית של בלוטות החלב וזקיק השערה. אקנה הינה תופעה מוכרת ושכיחה בגיל ההתבגרות של הפרשה מוגברת של חלב שמורכב משומנים, שברי תאים וחיידקים. תחילתו של הופעת פצעון האקנה הינה היתקעות של פקקי חלב בתעלה של זקיק השערה. אלה למעשה גורמים לדלקת סביב הזקיק.

אקנה היא מחלת עור נפוצה ביותר ומעל שמונים אחוז מהאוכלוסייה סובלים ויסבלו ממנה במהלך חייהם. המחלה תתחיל לרוב בגיל ההתבגרות, ולאחר מכן תעלם עד גיל 25, אך ישנם מקרים בהם היא תישאר גם לעשורים הבאים, לרבות אצל נשים. אם גם את סובלת מהפצעונים הללו, במאמר זה תגלי מידע רב אודות התופעה והטיפולים החשובים שתוכלי לעשות אצל קוסמטיקאית מקצועית, טיפולים שיסייעו לפתור את בעיית האקנה ממנה את סובלת.

אישה מפוצצת פצע בפנים

מה הגורם להופעת האקנה

ישנן סיבות רבות להופעת פצעים אלה, כמו שינוי הורמונלי שמעודד ייצור מוגבר של חלב שמופרש לעור, תאי עור חסומים, חיידק ה , P.ACN – שמתחיל להתרבות וכתוצאה מכך נפערים להם פצעים. גם מצבים של מתח, סטרס ונטייה גנטית יכולים להיות גורמים שיאיצו את הופעתם של פצעי אקנה וכולי. כדי לטפל בתופעה הזו בצורה יעילה ביותר, יש מגוון טיפולים ואחד הטיפולים שקיימים לאחרונה שאותו תוכלי לעשות אצל הקוסמטיקאית, מכונה – דו עומקי, טיפול שמטפל בשני עומקים.

במהלך הטיפול הזה מסירים את השכבה של הקרנית בעדינות מרבית ומעודדים הנשלה וחידוש, כמו כן, גם ייבוש ג'ל חדיר אל זקיק השערה שיקטול את החיידק שגורם לאקנה. התוצאה תגיע מהר.

כיתוב של אקנה על קוביות

כיצד מטפלים באקנה

השאלה שרצוי שתשאלי – היא מה לא מומלץ לעשות? מה שלא מומלץ לעשות היא להוציא קומדונים לבד! ובטח לא לנקז את תוכן הפצעים. פעולה זו יכולה לגרום להחמרה ולצלקות קשות בעתיד. בנוסף, כל טיפול תכשירי מחייב המלצה של איש מקצוע, שמתמחה בטיפולי עור. הבחירה הנכונה שלך, אם תרצי עור חלק ויפה בזמן קצר, היא לעבור אבחון מקצועי בקליניקה אצל קוסמטיקאית מומחית בתחום הטיפוח וכן בניית ציפורניים ועיצוב גבות וטיפולי פנים של בוטוקס ועוד. אצלה תמצאי את כל הציוד והמכשור ובעיקר את הידע המקצועי ואפשרויות הטיפול באקנה.

הטיפול עצמו יתחיל באבחון ולאחר מכן מילוי של שאלון שבו תפרטי את העיסוקים והתחביבים וכל מה שיכול להיות קשור להחמרה של האקנה בפנייך. כמו כן, חשיפה מרובה לשמש בשל אילוצי עבודה וכדומה, תצריך טיפול מסוג מסוים. כידוע, יש מזונות מסוימים שיחמירו את התופעה של האקנה, כמו שהוכח בלא מעט מחקרים, מזונות כגון מוצרי חלב, מזונות שיש בהם סוכר בכמות מרובה כמו שוקולדים, תוספי חלבון ועוד.

אישה מסתכלת במראה ומחכיית

בדיקה פיזית שהקוסמטיקאית תבצע

לאחר שתפרטי בשאלון המורחב אודותייך ועל כל התזונה שאת נוהגת לאכול, הקוסמטיקאית תבדוק אותך באמצעות מנורה ייחודית. המנורה תגדיל ותאפשר התרשמות מדויקת של מצב העור שלך. לפעמים יש צורך בניקוז של קומדונים או טיפול ממוקד באזור הפצעים. יש גם סוגי פילינג שמיועדים לאקנה והם יזרזו את התוצאה. לעיתים אפשר יהיה לרפא את האקנה בהיעדר ביצוע טיפול במכון, או במינימום של טיפולים, אך עם מעקב צמוד וביקורת תכופה. המפגשים יעריכו את התקדמות הטיפול, ובמידה ויהיה צורך ישתנה גם אופי השימוש בתכשירים.

אישה עם פנים חלקות מחזיקה תמונה של פנים עם פצעים

מה גורם לריפוי

עיקר הריפוי באקנה יגיע כתוצאה משימוש ברכיבים פעילים שהם נכונים. רכיבים כמו: רטינואידים, חומצה אזלאית, חומצות אלפא ובתא הידרוקסי, מרכיבים שהם נוגדי דלקת ואנטי חיידקים. הקוסמטיקאית שתהייה אחראית לריפוי של פצעי האקנה, מכירה את ההשפעה של אותם חומרים כשכל אחד מגיע בריכוז שונה. היא מחזיקה בכל אותם תכשירים פעילים ומרוכזים, שהם גם זמינים רק אצלה ובקרב קוסמטיקאיות אחרות.

נדגיש גם, שמה שעושה את כל ההבדל זה לא החומר או הריכוז אלא בעיקר הידע. הטיפול באקנה לא צריך להיות באמצעות כדורים שישפיעו לא טוב על הכבד או על כל מערכת אחרת בגוף. גם אין חובה ליטול אנטיביוטיקה, שיש לה גם השלכות על הגוף שלנו.

אישה עם ידיים על הפנים

קוסמטיקאית היא המענה האולטימטיבי

לא מעט מטופלים עברו מספר של סבבים בשיטות טיפול שונות, שלמעט יובש באזורים שונים בעור ובעיניים, לא הובילו לאף תוצאה טובה ושיפור. בטיפול ראוי ומקצועי אצל הקוסמטיקאית, עם מגע או ללא מגע בעור, האקנה תרפא לחלוטין. הגישה של הקוסמטיקאית היא מקיפה ונותנת מענה לכל צורך וטיפול באקנה, החל מהאבחון מתחת למנורה הייחודית, במילוי של שאלון אודות מצב בריאותו של המטופל שמגלה פרטים מהותיים לסוג הטיפול, המשך בטיפול במכון שכולל ניקוז וחיטוי של הנקבוביות בעור וכלה בהתאמה מדויקת של כל חומר טיפול כזה או אחר לשימוש בבית.

כמובן שלאורך כל הזמן הזה יש מעקב צמוד אחר המצב של העור. הטכנולוגיה בימינו תאפשר לך וגם לקוסמטיקאית שלך לערוך מעקב גם על ידי תמונות שתצלמי לקוסמטיקאית ותשלחי לה מדי שבוע או שבועיים, על מנת להבין כיצד התהליך מתקדם ומה נדרש לעשות בהמשך.

מאמרים נוספים שעלולים לעניין אתכם

מה חדש אצלי באתר?

היי, כבר מיצית?

קבלי הטבה של 10% על הבנייה הראשונה בג'ל, שתחזיק 5 שבועות!

רק נשאר לך לבחור את הצבע 💅

דילוג לתוכן