חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

טיפול בצלקות אקנה

טיפול בצלקות אקנה

הסיבה הראשונה לאקנה שמופיעה כבר בתחילת גיל ההתבגרות הינה פעילות יתר וסתימה של בלוטות החלב בשכבה של העור. אקנה הינה מחלה דלקתית וכרונית של בלוטות השומן שמופיעה לרוב בגיל ההתבגרות. באחוז יותר גדול באוכלוסייה שתסבול מאותה מחלה ניתן לראות נגעי אקנה שנראים כמו צלקות על הפנים ובמקומות אחרים על הגוף. לרוב האוכלוסייה יישארו מהם צלקות קטנות בלבד, אולם לעיתים לאחוז מסוים שסובל מפצעי אקנה יישארו גם צלקות גדולות ועמוקות במיוחד.
צלקות אקנה משפיעות לא טוב על האדם שסובל מהם ויכולות לגרום לירידה בביטחון ותחושה שלילית שתשפיע רבות על הדימוי העצמי. הצלקות הינן לרוב נגרמות בשל פצעים שהוזנחו או שטופלו לא כראוי. עם הזמן שעובר, הן הופכות לצלקות בולטות וגם בשל הקמטוטים העדינים שמתווספים אליהם כחלק מההתבגרות הטבעית של הגוף והעור. אילו צלקות אקנה יש ומה דרכי הטיפול הנפוצים בימינו – כל התשובות לפניכם.

טיפול בצלקות אקנה

פצע שלא עובר

הבעיה עם פצעים של אקנה הם לא רק הפצעים, כי אם גם הצלקות שנלוות לאזור הפנים, הגב ולשאר אברי הגוף. לרפואה המתקדמת קיימים טיפולים רבים שעוזרים לצלקות אקנה וכל אדם שסובל מהם יצליח להתמודד בצורה אפקטיבית עם הבעיה. לפני הכל – צלקות שנוצרות מאקנה יכולות להיות בגין חסימה של בלוטות החלב, התרבות של חיידקים ודלקות. מקרה שהוא שטחי יחסית של תופעת האקנה יכול להשאיר צלקות אך באותן צלקות ניתן לטפל על ידי קרם ייעודי או טיפול פילינג. הבעיה תתחיל כאשר מדובר בצלקות יותר קיצוניות כמו חטטים על העור או סדק עמוק שנוצר מהפצעים.

סוגי צלקות אקנה והדרכים לביצוע טיפול בצלקות אקנה

צלקות בצורת חטטים – אלה השכיחות יותר שבאות לידי ביטוי בשקעים עמוקים שנראים על גבי העור.
צלקות זוויות – אלה יכולות להראות בצורה שטחית או עמוקה, לרוב יופיעו באזורי הרקה ובלחיים.
צלקות רולינג – אלה מותירות מראה גלי על עור הפנים.
צלקות גוון – לרוב נראות בגוון חום או אדום.
צלקות שהן מורמות – לרב יופיעו באזור הסנטר.

כיצד נטפל בצלקות הללו

לרוב, הלקוחות שמבקשים לטפל בצלקות יופיעו צלקות אקנה מכל הסוגים הנ"ל. מדובר בתופעה שתחייב טיפול וגישה הרבה יותר יצירתית וכמובן הרבה ידע וניסיון, זאת בכדי להתאים לכל אדם את הטיפול האיכותי והנכון ביותר עבורו, טיפול שיביא לכדי תוצאה אסתטית ביותר. להלן שני סוגי טיפולים פופולריים כיום בצלקות אקנה.

טיפולי לייזר

לייזר מקטעי משייף – טכנולוגיה זו נחשבת ליעילה מאוד בכל הנוגע לטיפול בצלקות אקנה, בתהליך הטיפול יוסרו מהעור שכבות דקות, עד שיושג שיפור מהותי במראה הצלקות. במקביל יתחדשו סיבי קולגן שיעזרו בהליך של החלקה של העור ובטשטוש של הצלקות. מדובר בטיפול אינטנסיבי של מפגש אחד.
לייזר מקטעי לא משייף – הליך שהוא עדין יחסית, שבמהלכו יוצרים חתכים זעירים מאוד בשכבת העור העמוקה. בתהליך הריפוי של העור מתגייסים מגוון תאים שתוך כדי מייצרים קולגן, שבעזרתו ממלאים את הצלקות מבפנים כלפי חוץ. כדי להשיג את התוצאה הטובה ביותר חשוב לעשות את הטיפול הזה לפחות מספר פעמים בטווח של חודש.

טיפולי פילינג כחלק מדרכי טיפול בצלקות אקנה

CROSS/ TSA – מדובר בטיפולים שהם נקודתיים ומטרתם לשפר את המראה של הצלקות העמוקות שרצוי לעשותם אצל קוסמטיקאית המתמחה בכול תחום האסתטיקה וטיפוח כגון: טיפולי פנים, טיפול בפצעים, ועוד. במהלך הטיפול יוחדר החומר הפעיל TCA לתוך עומק הצלקת, במטרה לגרום לפציעה נקודתית של העור שהיא תעודד יצירת קולגן. באזורים המטופלים העור מתחיל לקבל גוון לבן שלאחר מכן נעלם ואז נוצר פצע שמגליד תוך שלושה שבועות. לאחר מכן מתחיל טיפול בלייזר שמטרתו לזרז את תהליך הריפוי ולמקסם את התוצאה האסתטית. לאחר שלושה טיפולים לכל היותר ניתן לראות תוצאות יפות על עור הפנים.

פילינג – שיטת טיפול שמשפרת את המראה הכללי של הפנים והופכת את העור לחלק ונעים. יש שלושה סוגי טיפולי פילינג: הפילינג השטחי יפגע רק באפידרמיס השכבה החיצונית של עור הפנים. הפילינג הבינוני יוחדר הרבה יותר עמוק ויגיע לשכבה העליונה של הדרמיס. והפילינג העמוק יגיע עד לשכבות העמוקות ביותר של העור. על מנת להגיע לתוצאות טובות כדאי לבצע לפחות 3 טיפולים כאלה בהתאם לסוג העור, לפי מצבו והתגובה שלו לטיפול.

לייזר וטכנולוגיות אור – על ידי שימוש במכשור טכנולוגי חדשני שמבוסס על אנרגיית אור ולייזר, אפשר יהיה לעמעם קלות את המראה של צלקות אקנה והחטטים על עור הפנים. טיפול בהבזקי אור לייזר יתבצע לרוב כטיפול ממקסם לאחר פילינג כימי או אחרי הזרקות של חומר מילוי לתוך חטטי האקנה וההצטלקויות.

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

מה חדש אצלי באתר?

היי, כבר מיצית?

קבלי הטבה של 10% על הבנייה הראשונה בג'ל, שתחזיק 5 שבועות!

רק נשאר לך לבחור את הצבע 💅

דילוג לתוכן