חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

פצעי בגרות

פצעי בגרות

פצעי בגרות המכונים גם אקנה, עשויים להציק במידה רבה. המראה שלהם על הפנים לא אסתטי כלל והם עלולים להותיר צלקות על העור וגם על הנפש. אולם כל מי שסובל מהם מבין שמודבר בתופעה חולפת וכיום ניתן גם לעזור לתופעה הזו לחלוף הרבה יותר מהר משנדמה. פצעי בגרות הינם נגעים דלקתיים של זקיקי השיער ובלוטת החלב והם מופיעים לראשונה בגיל ההתבגרות כתגובה שגויה של הגוף להורמון הטסטוסטרון. מה שגורם להם להופיע לרוב הם השינויים ההורמונליים של הגיל, גם מחזור חודשי יכול לגרום להם להופיע ובגיל מאוחר יותר גם הריון. במאמר זה נרחיב כיצד מומלץ לטפל בפצעי בגרות.

פצעים

ניקוי וחיטוי למניעת פצעי בגרות

יש לנקות ולחטא את הפצעים, משמע לשטוף אותם במים פושרים פעמיים ביום בלבד. יש לעשות שימוש בתכשיר שנועד לניקיון של עור רגיש יותר, שמרחיק שומן ולכלוך מהנקבוביות שבתוך העור. יש לשמור על ניקיון באופן כללי של הידיים ושל מגבות הפנים בהן עושים שימוש. כמו כן, יש לבדוק את ערך החומציות של התכשיר בו ממשתמשים שכן, ככל שרמת החומציות (PH) הינה נמוכה יותר, כך ההשפעה האנטי דלקתית תגדל וכך גם הגנה מזיהום והתפרצות תופעת האקנה. בכל מקרה ביקור אצל קוסמטיקאית מקצועית יכול לתרום רבות בכל הנוגע לניקוי וחיטוי של הנגעים מכול הסוגים כמו פצעי חום, וכן פצעי קור ושאר סוגגי הפצעים, ואף תוכל לייעץ על התכשירים ועל אופי הטיפול.

תרחיפים, מסכות, קרמים ומשחות

יש מנעד של תכשירים שנועדו לטפל בפצעי בגרות, ואפשר לרכוש אותם בהיעדר מרשם רופא. התכשירים מכילים חומצה סליצילית שעובדת על הפנים בצורת פילינג עדין ומורידה תאי עור מתים, חומרים עם אפקט אנטי-דלקתי, שמונעים חיידקים ופטריות, חומצה לקטית שמסייעת בחידוש תאי עור ויוצרת שכבת הגנה באזור הנגוע. במקרים קשים יותר יש לפנות לרופא שייתכן ויחליט לתת מרשם לתרופות. חלק מהתרופות או הטיפולים מייבשים את העור ומאותה סיבה יש גם יותר רגישות לקרני השמש, על כן יש להימנע מקרני שמש או למרוח קרם הגנה ייעודי.

שמירה על הלחות של העור

יש אנשים רבים שסבורים כי קרם לחות עלול לגרום לתופעה של פצעים על העור, אולם זו טעות נפוצה וההיפך הוא נכון, קרם ייעודי שמומלץ לכל מי שסובל מפצעי בגרות, הינו הכרחי לעור הפנים מאחר והוא שומר עליו ואף מטפל בו ומונע ממנו להתייבש. כדאי לעשות שימוש בקרם לחות שהוא לא שומני ושמאזן את רמת השומן שמצטבר בנקבובית ומחולל את האקנה על העור מומלץ באמצעות טיפול פנים אצל קוסמטיקאית רפואית. כדאי גם להקפיד ולהשתמש בלחות ובתכשיר מסנן קרינה שמיועד לעור שומני שנוטה לפצעונים. קרם לחות לא מותאם יכול אמנם להזין את העור, אך יחד עם זאת גם את הפצעים ולעכב את ההחלמה שלהם.

תזונה בריאה ונטולת מתוקים ונתרן

התזונה שלנו תשפיע על הבריאות שלנו בכל כך הרבה מישורים וגם בכל הנוגע לפצעי בגרות. כל מי שנוהג לאכול ג'אנק פוד ואוכל תעשייתי חייב להפסיק מיד. החרפה באקנה יכולה להופיע לאחר אוכל שומני למדי, סוכר תעשייתי, מטוגן, חריף ובעיקר לאחר אכילה של חטיפים, פיצוחים או כל מזון שעשיר בנתרן (מלח).

כתמי זקנה

לשתות הרבה מים כחלק מהטיפול של פצעי בגרות

בנוסף, חשוב לדעת שמיצים ומוגזים וכל מה שמכיל מתוק וצבעי מאכל הוא גם לא מומלץ. כמות הסוכר בכל משקה ממותק, גם הטבעיים, יכולה להוביל לתגובה הורמונלית שמעודדת הופעה של פצעונים על העור. חשוב להקפיד לשתות הרבה מים ולשמור לחות מאוזנת בעור, מה שתורם לתהליך ריפוי של הפצעונים. חליטת צמחים יכולה לעזור לעור להחלים ואך לתרום לחילוף חומרים תקין.

הסתפרו או אספו שיער

שיער על הפנים יכול גם לגרום להופעת הפצעים. השיער מספק כלי תעבורה אידיאלי עבור החיידקים שנמצאים על הפצעון, שמשנע אותם לנקבובית נקייה שתהפוך בין רגע לפצע חדש על הפנים.
עשו מדיטציה, ספורט וכל מה שיוכל לרוגע שלכם
לחץ ומתח יכולים להיות גורם שמעודד פצעי בגרות, מאידך קשה להיות ממש רגועים כשרואים במראה את הפצעים על הפנים.
בכל מקרה חשוב להבין שמתח לא מוסיף ולכן מומלץ יהיה לעשות מדיטציה, יוגה או ספורט שמסייעים לפוגג את המתח.

טיפול אצל קוסמטיקיאת רפואית למניעת פצעי בגרות

יש חשיבות גדולה לטיפול אצל קוסמטיקאית פרא -רפואית שיכולה לסייע רבות בתהליך ניקוז של כל הנגעים וניקוי הקומודונים השחורים, מה שימנע צלקות בעתיד. קצב הטיפול ייקבע בהתאם לכל מטופל ולמצבו האישי. בקליניקה של אקסניה – קוסמטיקאית מקצועית ומנוסה בטיפולי פנים ובמתן מענה שמסייע לכל מי שסובל/ת מאקנה ופצעים, בקרב מתבגרים וגם נשים. אקסניה וצוות המטפלים מודעים היטב לרגישות הרבה בעניין טיפול בפצעי בגרות וגם לסבל הנפשי שזה גורם, על כן, טיפול בחצ'קונים וכן העלמה של כתמי אקנה תהייה מטרת הריפוי.

מאמרים נוספים שיעניינו אתכם

מה חדש אצלי באתר?

היי, כבר מיצית?

קבלי הטבה של 10% על הבנייה הראשונה בג'ל, שתחזיק 5 שבועות!

רק נשאר לך לבחור את הצבע 💅

דילוג לתוכן