חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

פצעי חום

פצעים

פצעי חום שמוכנים גם הרפס הינם פצעונים קטנים שמופיעים לעיתים בצורת שלפוחיות על השפתיים ובצדי הפה ולעיתים גם באזורים שונים בגוף. פצעי חום נחשבים לפצעים מדבקים מאוד וההדבקה יכולה להיגרם לאחר מגע ישיר או באמצעות רוק. מדובר למעשה במחלה כרונית ולאנשים רבים שנבדקו במחלה, הגוף שלהם כבר מכיל את הנוגדנים שמטפלים בווירוס, ובזמן שמערכת החיסונית חלשה פצע חום זה עלול להתפרץ בשנית. יש גורמים מסוימים המאיצים את ההופעה כמו טראומה נפשית, פגיעה פיזית, חשיפה לשמש הגורמת לעיתים לכתמי שמש בעור, מחזור חודשי, מאמץ – וכל אירוע או מחלה שמורידים את ההתנגדות של הגוף. גם זריקות של חומרים שמיועדים לבצע עיבוי שפתיים ומילוי של השפתיים עשויות לגרום להתפרצות המחלה.

פצעי חום

איך נדבקים בהרפס – פצעי חום

רובנו נדבקנו בילדות באחד מווירוסים של ההרפס, בעוד הוא יכול לשהות בגוף שלנו בשקט עד שהוא מתפרץ בגין מחלה כלשהי, חשיפה לשמש, דיאטה, מתח או סטרס וכדומה. יש אנשים שיותר יסבלו מהתופעה שיכולה לחזור לעצמה במרוצת השנים ויש שפחות. בנוסף, חשוב שנשים בהריון תהיינה זהירות בכל הקשור למגע עם אדם או ילד שיש לו הרפס, מאחר שבמקרים נדירים בהם אישה הריונית נדבקת, קיימת סכנה בהופעת מומים אצל העובר.
סוגי הרפס הנפוצים:
· הרפס על הפה והשפתיים הוא גורם להופעת פצעים על העור של הפנים ובאזור השפתיים.
· הרפס שבא יותר לידי ביטוי באזור אברי המין.
· הרפס שיכול לנבוע ממחלת אבעבועות רוח או בעקבות מחלת הזאבת שהסימפטומים שלו הם פצעים שצורבים ומתמקמים באזורים שונים על הגוף.
· הרפס (EBV) ו – (CMV) שהוא מגיעים בעקבות מחלת הנשיקה.

פצעי חום בשפתיים

ההדבקה הראשונה בקרב ילדים תראה אחרת מאשר אצל אדם מבוגר ותחלוף לאחר שבוע. היא תראה כמו מקבץ של פצעים שהצטברו על רקמת הפה והשפתיים. בשלב זה הפצעים בפה עשויים לדבק ולכן חשוב להימנע ממגע עם אנשים. עשרים אחוז מהאוכלוסייה תסבול מתופעת פצעי חום או מפצעי קור מספר פעמים בחייהם באזור השפתיים או הפה, שתגיע בעקבות ירידה בתנגודת חיסונית, stress, בגין דיאטה חריפה, מחלה עם חום, חשיפה מוגזמת לשמש, תזונה לא בריאה ועוד. מריחה של משחת זובירקס עוד בטרם להתפרצות, תוכל למנוע את התופעה או לפחות לקצר את השהייה שלה.

הופעת פצעי חום – מה מותר ומה לא

מבוגרים רבים יוכלו לעשות שימוש במשחת זובירקס, במיוחד אם היא נמרחה כבר בהתחלה בעקבות גירוד מאפיין באזור השפתיים, תחושת עקצוצים וכדומה. כיום המשחה הזו נמכרת ללא כל צורך במרשם של רופא והיא יעילה ביותר.
אין טיפול תרופתי שמיועד לילדים, למעט טיפול שיכול לסייע בהורדת החום, משחה טבעית שתייה גלידה ועוד.
חשוב מאוד לא לקחת אנטיביוטיקה כתגובה להופעת פצעי חום – פצעי חום הינם ווירוס ולכן הם לא יושפעו מאנטיביוטיקה, כמו כן, אין למרוח משחה סטרואידים בהיעדר אישור רופא, מה שיכול לגרום לתופעות קשות.

פצעי חום

טיפול טבעי בפצעים

· משחות טבעוניות שמכילות בתוכן קמומיל, פרופוליס ואכניצאה יכולות להקל.
· טחינה עם דבש יכולה להקל על הנגע.
· לספוג בצמר גפן מעט קפה שחור לאחר שרתח עם פד גזה ולהניח על הפצע.
· קומפרסים של צמר גפן טבול במים עם עלי קמומויל / מליסה / אורגנו, מספר פעמים ביום.
· למרוח עלה של קקטוס שמופרש ממנו אלוורה ישירות על פצעי ההרפס.

פנו לייעוץ אצל קוסמטיקאית מומחית

בכל מקרה של הופעת פצעי חום, מומלץ יהיה להתייעץ עם קוסמטיקאית רפואית שתדע לאבחן את הבעיה ולייעץ לכם איך כיצד לטפל בה. בקליניקה המקצועית של אקסניה תוכלו לקבל מענה מקצועי ואיכותי לכל בעיה בעור הפנים שלכם באמצעות קוסמטיקאית, לרבות פצעי חום, אקנה וכדומה. כמו כן, תיהנו מטיפולי קוסמטיקה של טיפולי פנים מפנקים בעור הפנים שמטרתם לספק לכם עור פנים בריא, חלק ורענן.

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

מה חדש אצלי באתר?

היי, כבר מיצית?

קבלי הטבה של 10% על הבנייה הראשונה בג'ל, שתחזיק 5 שבועות!

רק נשאר לך לבחור את הצבע 💅

דילוג לתוכן