חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

קוסמטיקה טבעונית

אשה, חומרים לקוסמטיקה טבעונית

יש הרבה מאוד מוצרי קוסמטיקה שלא מכילים מוצרי כימיים, אלא עשויים מחומרים טבעיים בלבד ואפשר להשתמש בהם ללא חשש בשימוש מוגזם בחומרים מזיקים לבריאות. אחרי חיפוש ארוך, המלצות של לקוחות וניסיון אישי שלי, החלטתי לכתוב על מה זה קוסמטיקה טבעונית, קוסמטיקה טבעית, ומוצרי קוסמטיקה שלא נוסו על בעלי חיים. אציין כמה מוצרים שעונים לאחת מהקטגוריות המשקיטות את המצפון או הרבה יותר בריאות לעור.

חומרים לקוסמטיקה טבעונית

ההבדל בין קוסמטיקה טבעית, טבעונית וקוסמטיקה ללא ניסויים בבעלי חיים

קוסמטיקה טבעית היא קוסמטיקה המורכבת ברובה מרכיבים טבעיים בלבד ללא חומרים סינטטיים או כימיקליים. האמת שבמקומות שונים בעולם מגדירים מוצרים "טבעיים" ביחס שונה של חומרים טבעיים ללא טבעיים. קוסמטיקה טבעונית היא הגדרה שונה לגמרי – אינה מערבת מרכיבים מהחי בכלל, אך לפעמים יש בחלק מאוד קטן ממוצרי הקוסמטיקה יש שעוות דבורים. מוצר טבעי וטבעוני הוא מוצר שיש בו מרכיבים טבעיים בלבד ללא רכיבים מהחי או חומרים סינטטיים.

בנוסף לשתי הקטגוריות הללו, יש את קטגוריית הניסויים בבכלי חיים. הרבה מאוד מהמוצרים הקוסמטיים מנוסים על בעלי חיים, אבל יש ירידה חדה בכמות הניסויים הללו ב-20 שנה האחרונות.

יש בעולם יותר מודעות להתעללות בבעלי חיים, ויש דרכים להימנע מהתעללות זו כמו שימוש במוצרים טבעיים, ניסוי בתאים המורבים בצורה מלאכותית ללא נזק לאף חיה, הימנעות ניסויים בחומרים כימיים מסוכנים, וניסוי מצומצם יותר על בני אדם לפני הפצה רחבה. האמת שהחלופות יכולות לייצר מוצרים הרבה יותר איכותיים בגלל שגורמי המעבדה יכולים להשפיע לרעה על החיות ותוצאות הבדיקות ניזוקות.

כמה מוצרים של קוסמטיקה טבעונית

Dermablend – כל המוצרים של דרמבלנד מיוצרים ללא ניסויים בבעלי חיים. בנוסף להם, החברה גם מציעה הרבה מאוד מוצרים טבעוניים לגמרי. יש להם פודרה לפנים שהרבה מאוד מאפרים מקצועיים אוהבים להשתמש בה. היא טבעונית לגמרי ומעניקה גימור ברמה גבוהה מאוד. יש להם עוד מוצרים טבעוניים כמו המברשת לשיער שלהם, בה המברשת אינה עשויה מפרוות בעלי חיים.

Milani – אם את מחפשת אייליינר, ליפסטיק, אודם והרבה מאוד מוצרים טבעוניים, יש למילאני מגוון מוצרים שיכולים לתת לך מראה מדהים, ללא שימוש בחומרים כימיים בכלל.

Tarte – טרטה מוכרים גם פריימר, גלוס והרבה מאוד מברשות ומוצרים ללא חומרים מהחי. מוצרי האיפור הטבעוניים שלהם עובדים בצורה כל כך יעילה ויש להם ביקורות מאוד חיוביות מצרכנים.

Cover FX – חברת מוצרים טבעוניים שפותחה על ידי הכימאי הראשי של MAC. המוצרים שלהם הם גם טבעוניים וגם לא נוסו בבעלי חיים.

Inika – מותג טבעוני שלא נוסע על ידי בעלי חיים עצום בעולם. יש להם ליפסטיקים, מסקרה, סומק ומגוון רחב של מוצרי אסטתיקה וביוטי.

מוצרי קוסמטיקה טבעיים וטבעוניים המיוצרים בארץ

Orchid Green – מוצרים שפותחו על ידי ד"ר אורית בוסי מאוניברסיטת בר אילן. המוצרים ללא פראבנים, נפט או כל מיני חומרים כימיים שונים. הם משומשים על ידי רופאים אסתטיים בעיקר בזכות היכולת שלהם לשמר ולסייע לטיפולים השונים אותם הם מבצעים בקליניקות שלהם.

אדווה – מפעל לייצור מוצרי קוסמטיקה טבעית המעסיק אנשים עם צרכים מיוחדים. הם מוכרים סבונים טבעיים, מוצרי טיפוח אורגני, והסיפור האישי שלהם הוא מרגש מאוד. אני ממליצה בחום לקרוא אותו.

יש מוצרים רבים נוספים שאפשר להשתמש בהם שהם גם טבעוניים, גם טבעיים וגם לא נוסו על בעלי חיים. אתן מוזמנות לבוא למרכז היופי לשמוע עוד עליהם.

מוצרי קוסמטיקה טבעית

יתרונות וחסרונות באסתטיקה טבעונית

אחרי שראינו המלצות למוצרי קוסמטיקה טבעונית, ולמדנו על ההבדלים בין קוסמטיקה טבעית, קוסמטיקה טבעונית וקוסמטיקה שלא נוסתה על בעלי חיים, בואו נבין מהן היתרונות והחסרונות של האסתטיקה הטבעונית.

  • היתרון הראשון בהם מסתכם בכך שהוא מתאים מאוד לעור רגיש; הרבה מאוד מוצרי קוסמטיקה כימיים יכולים לעורר תגובה לא נעימה בעור.
  • השני בהם הוא שמוצרים טבעוניים לא מכילים גלוטן, לכן הם מתאימים לאנשים שיש להם צליאק או מחלות עור כרוניות מסוימות.
  • היתרון השלישי במוצרים קוסמטיים טבעוניים הוא שהם נותנים מראה יותר בריא וטבעי ממוצרים לא טבעוניים.
  • הרביעי והמשותף למוצרים שלא נוסו על בעלי חיים הם שהם ידידותיים לסביבה וברוב הפעמים ניתן למחזר אותם.

החסרונות של קוסמטיקה טבעונית

למרות כל היתרונות הגדולים שיש לאסתטיקה טבעונית, יש גם חסרונות שצריך להתחשב בהם. המחיר גבוה בגלל ששיטת הייצור פחות יעילה ולוקחת יותר זמן ממוצרים כימיים בלבד. יש מוצרים שגם לא יחזיקו הרבה מאוד זמן וירדו במים. האחרון בחסרונות הוא שבדרך כלל יש פחות צבעים בהם ניתן להשתמש מאשר קוסמטיקה כימית רגילה, למרות שבהחלט תוכלי למצוא את הצבעים שיתאימו לך.

אני מקווה מאוד שלמדת קצת על קוסמטיקה ומוצרי קוסמטיקה טבעוניים, וגם קצת על עולם מוצרי הקוסמטיקה הטבעיים והמוצרים שלא נוסו בבעלי חיים. אני מאמינה באופן אישי שמרכזי יופי צריכים להראות אופציות שימוש מגוונות, בהתאם לבריאות ולבחירה האישית של כל אחת ואחת מהנשים המבקרות אותם. כשתגיעי למרכז היופי, את מוזמנת גם לשאול אותי לגבי מוצרים שאני אישית משתמשת בהם או ממליצה ללקוחות אחרים.

הכירו את זוכת אליפות ישראל בעיצוב ובניית ציפורניים

מדריכי קוסמטיקה שעלולים לעניין אותך:

מה חדש אצלי באתר?

היי, כבר מיצית?

קבלי הטבה של 10% על הבנייה הראשונה בג'ל, שתחזיק 5 שבועות!

רק נשאר לך לבחור את הצבע 💅

דילוג לתוכן