חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

קוסמטיקה טבעית

אישה בין עלי עץ

לא פעם נשאלת השאלה מה ההבדל בין קוסמטיקה טבעית לקוסמטיקה רגילה? מה זה חומר משמר ואיך הוא משפיע על הקוסמטיקה שלנו? מה האיכות של קוסמטיקה טבעית והאם היא באמת שווה את העלויות שלה? כידוע, אנו נעשה שימוש במוצרי קוסמטיקה מדי יום. בין אם זה בשמפו, קרם גוף, קרם פנים, מייק אפ וכדומה.

אין כמעט יום אחד שעובר בלי שנחדיר לגוף שלנו ממנעד חומרי הניקוי והקרמים כדי לספק לאברים השונים שלנו לחות, אלסטיות וריח. על כן, חשוב שנדע בדיוק אילו חומרים אנו מחדירים לגוף שלנו. כל הגיון בריא אומר שכל מוצר שמיועד לגוף ראוי שיהיה מיוצר מחומר טבעי, אולם בשטח המציאות היא שונה, מוצרים קוסמטיים רבים עשויים מחומרים מלאכותיים ולרוב משיקולי עלויות. במאמר זה נרחיב כמה חשובה לך ולכל אישה הקוסמטיקה טבעית שהופכת במרוצה לטרנד מבוקש בכל העולם.

אישה שמה על היד מוצרי קוסמטיקה טבעית

קוסמטיקה טבעית – קוסמטיקה מהטבע

כבר לפני אלפי שנים, נשים ידעו לייצר עבורן את הקוסמטיקה הטבעית ישירות מהצמחים אותם ליקטו בטבע. לכל דבר נמצא מענה בצמחים, גם לתחלואה השונה כמו כאבי ראש, כאבי שיניים, פצעים למיניהם ועוד. כמו כן, גם עבור יובש או למטרות ניקוי העור נמצא תמיד מענה בצמחייה. מה שמסביר שהקוסמטיקה הטבעית היא לא דבר חדש, ושבמהלך השנים יצרנים רבים ניסו לטשטש את המוצרים בחומרים משמרים שאינם איכותיים וכך גם הוזילו את העלויות ויצרו תחרות בשוק. אולם כיום הקוסמטיקה הטבעית חוזרת לתודעה ובמלוא הדרה.

חומר משמר הוא לא שומר

על מנת למנוע ממוצרים רבים בעולם הקוסמטיקה להירקב, היצרנים יעשו שימוש רב בחומר משמר שיהיה עמיד בתנאי סביבה רבים שיחסלו את כל הפטריות והחיידקים שיכולים להופיע במוצר לאחר שבועות אחדים על המדף. בפועל, הם יחסלו לא רק את כל אלה, מאחר שהם יצליחו לחסל גם את כל החיידקים הטובים ששוהים על העור שלנו ומטרתם להגן עלינו. מה שיכול ליצור בעיות בריאותיות רבות כגון פריחות על העור, תגובות אלרגיה וכדומה. להבדיל ממוצר שהוא טבעי שיכיל בתוכו שמרים שהם מיוצרים באופן טבעי כמו שמן אתרי שישמידו את החיידקים הלא טובים ואך במקביל לא יפגעו באלה שנחוצים לגוף שלנו.

מוצרי קוסמטיקה טבעית

איך מיוצרים מוצרי קוסמטיקה טבעית

אחד הסיבות שהחלה מגמה של קוסמטיקה טבעית בשנים האחרונות היא בשל מנעד חומרי הגלם הגרועים והרסניים לגוף שלנו שמחקרים יכולים להעיד כי הם גם אחראים על התפרצותם של מחלות רבות. כשאנחנו נבחר מוצר שהוא אורגני, אנו נדע גם כי הבחירה במוצרים אלה היא קודם בחירה באיכות. כל בחירה במוצר טבעי ישקף מיד את תהליך הייצור היקר שדואג לכל אותם חומרים חיוניים שתורמים מינרלים ומגוון ויטמינים לגוף שלנו, שומרים על האלסטיות שלו ומונעים ממנו קמטים, כתמי עור וכולי. הפקת מוצרי קוסמטיקה משמן אתרי לצורך קוסמטיקה טבעונית וטבעית, שהוא למעשה שמן טבעי שהופק מצמח עץ התה או מאקליפטוס, לוונדר וכדומה, הינו הליך לא קצר כשבסופו התפוקה הינה מזערית של חומר הגלם. כמו כן, הפקת ריח לבשמים מצמחי מרפא ולא מכל תמצית מלאכותית אחרת לצורך קוסמטיקה רפואית וכללית, הינו גם הליך שכרוכים בו עלויות יקרות בצורה מהותית.

הפכו את הסכנה לבריאות

כמו כן, לחומרים משמרים יש עוד דבר שאפשר לזהות במוצר קוסמטי רגיל כגון קרם וסבון, הוא חומרים שמעכל שומן. אותם חומרים שמגיעים ממקורות מלאכותיים לחלוטין, יגרמו לייבוש העור, תוצאה מנוגדת כמובן למטרתו של קרם הלחות או השמפו שלנו. מה שקורה בעצם זה שאנו נאלצים לעשות שימוש יותר ויותר במוצרים שונים על מנת להימנע מעור יבש ממש כמו בטיפול פנים וכך ניצור מעגל קסמים מתסכל. חומר נוסף שאפשר למצוא לא מעט במוצרים אלו הוא פורמלין – חומר מסרטן שקיים גם בסיגריות, אפשר למצוא אותו גם, בכמויות מזעריות יותר בשמפו ובסבון הגוף שלנו – מוצרים כי נדמה שהם לא יכולים להזיק לגוף שלנו לכאורה. את כל אלה תוכלו להחליף בשמפו טבעי, קרם פנים או גוף טבעי שמיוצרים אך ורק מחומרים מזינים וטבעיים.

תערובת של מוצרי קוסמטיקה

איכות ובריאות עולים יותר

אחד השיקולים היותר בולטים בכל בחירה של מוצרי טיפוח יהיה עניין העלות. כיום אפשר לרכוש מוצרי קוסמטיקה אצל קוסמטיקאית או במרכולים בעלויות נמוכות ומצחיקות, כגון שמפו שעולה רק עשרה שקלים ואותו הדבר לגבי קרם גוף וכן הלאה. בעוד ששיקול העלות הוא שיקול מוטעה, בכל מקום שבו נחסוך את הכסף שלנו סביר להניח שגם נחסוך על הבריאות שלנו ואת זה חייבים להפסיק. מוצרי טיפוח טבעיים הם אמנם יותר יקרים אבל הם נפלאים לגוף שלנו והם יכולים בעיקר לשקם אותו להעניק לו את כל החומרים החיוניים שהגוף זקוק להם.

מאמרים נוספים שעלולים לעניין אתכם

מה חדש אצלי באתר?

היי, כבר מיצית?

קבלי הטבה של 10% על הבנייה הראשונה בג'ל, שתחזיק 5 שבועות!

רק נשאר לך לבחור את הצבע 💅

דילוג לתוכן