חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

קוסמטיקה רפואית

טיפולי קוסמטיקה רפואית

קוסמטיקה רפואית, או רפואה אסתטית היא מונח המתאר את הענף הכולל של טיפול בפגמים חיצוניים שלא מזיקים לבריאות. הפגמים החיצוניים הללו יכולים לכלול צלקות, עודף עור, קמטים, שומות, שומן עודף, צלוליטים, שעירות יתר, התעווטות עור, ורידי עכביש ותופעות ידועות נוספות. קוסמטיקה רפואית בדרך כלל כוללת תהליכים דרמטולוגיים (רפואת עור), אבל יכולה לכלול גם ניתוחים בחלל הפה, ניתוחים לשחזור חלקים מסוימים בגוף וגם ניתוחים פלסטיים (מתיחת עור, שתלים בחזה ודומיהם). יש גם תהליכים שלא כוללים התערבות כירורגית כמו מתיחת עור חיצונית, שאיבת שפתיים לא כירוגית וקילוף עור כימי.

למרות שטיפולים שכאלה מיועדים חיצוניים בלבד ולא מוכוונים למוח שלנו, ההשפעות שלהם יכולים להיות מאוד חיוביים. הרבה אנשים שעשו טיפולים בקוסמטיקה רפואית דיווחו על שיפור באיכות החיים שלהם, מצב נפשי טוב יותר ויצירת קשריים חברתיים בקלות.

שמן טבעי לטיפול בעור

טיפולי קוסמטיקה רפואית

בכל שנה מתבצעים יותר מ-20 מיליון ניתוחים או טיפולים קוסמטיים רפואיים. הרבה מאוד מקומות דיווחו על אנשים שמבצעים את התהליכים האלה לאחר שקיבלו ייעוץ לקוי או חלקי, ולפעמים ללא הכנה נכונה לתהליך. הסקנו שכדאי שבמרכז היופי שלנו נקפיד לתת ייעוץ וידע לגבי ההליכים שאת עומדת לעבור לפני שאת ניגשת לטיפולים שאנחנו מציעות כאן.

קוסמטיקה רפואית מתמחה בשינוי המראה שלך והרבה נשים מעוניינות בתהליכים שכאלה. העלמת נזקי הזקנה הן בדרך כלל הסיבה העיקרית לשינויים אסתטיים קבועים שכאלה. מיד אחריהן, ניתן למצוא נשים שרוצות להיות רזות יותר או להעלים עודפי עור לאחר שהורידו משקל. יש גם נשים שרוצות להעלים צלקות מתקופת ההריון שלהן או מאירוע טראומטי שקרה בעבר.

יש גם טיפולים נפוצים לנשים וגברים כאחד, בעיקר בכל הקשור לשיער. גברים ונשים מסירים שיער בלייזר (אחד מהטיפולים הקוסמטיים הרפואיים הנפוצים ביותר) ולפעמים משתילים שיער במקומות בהן הקריחו או ששיערם התדלל. מכונים להצמחת והורדת שיער נמצאים בכל העולם, ומאוד נפוצים גם במזרח התיכון.

רגע לפני תחילת התהליך חשוב שתדעי

לפני שמתחילים בתהליכים רפואיים קוסמטיים מסוכנים, מומלץ להתייעץ עם רופא בשביל לוודא שאין בעיות פיזיולוגיות אחרות. עודף שומן יכול לנבוע מסיבות בריאותיות שלא יפתרו עם ניתוח, או אפילו יזיקו משמעותית לגוף שלך. שיער יכול לנשור בתקופות לחוצות ולגדול חזרה. היו דיווחים על כמה ילדים בתקופת מלחמת לבנון השנייה שאיבדו את כל שיערם, ולאחר כמה חודשים הוא חזר לגדול כפי שלא היה. יש נשים שנראה שיש להן עודף שומן, אך זוהי הצורה הטבעית המיטבית של הגוף שלהן.

איפור, טיפוח, קוסמטיקה

דוגמאות לתהליכי קוסמטיקה רפואית

פוטוריג'ביניישן – המונח הזה מיועד לכל התהליכים לטפל בבעיות עור, בעיקר באמצעות לייזר, אבל גם באמצעות הבזקי אור ורפואה פוטודינמית. הטיפולים הללו עוזרים לקמטים, צלקות ושינוי בצבע העור. התהליך עצמו מיועד לגרום לעור לחדש את עצמו בצורה מיטיבית.

בוטוקס – הזרקת בוטוקס נפוצה מאוד בהרבה מאוד תהליכים רפואיים. היא מסייעת להורדת קמטי עור, במיוחד באזור העליון של הפנים. ההשפעות של הבוטוס נמשכות בדרך כלל בין חודשיים לארבעה חודשים ואפילו יותר. הבוטוס מרגיע את שרירי הפנים וגורם לעור להיראות חלק יותר. בדרך כלל רואים תוצאות לאחר כמה ימים, ולא יותר משבוע.

הזרקת מילוי לעור – שיטה המיועדת להעלים קמטים בזמן קצר יחסית. מדובר בהזרקת חומרים רכים, אליהם הגוף לא יתייחס כזיהום, בשביל למתוח את העור. יש אנשים שיצטרכו יותר מהזרקה אחת בשביל לגרום לעור להיראות חלק. לאחר זמן מסוים, המילוי נספג בעור ויש לחדש אותו בצורה קבועה. יש מקומות מסוימים בעור בהם אסור להזריק מילוי בגלל הסכנות שהוא יכול לגרום לאיברים בסביבתו. לפני שאנחנו בוחרות בשיטה הזאת, יש להתייעץ עם רופא מוסמך לגבי התהליך.

קריוליפליזיס – הסרת שומן באמצעות הקפאתו בטמפרטורה נמוכה יחסית (בין 5 ל-11 מעלות צלזיוס) השיטה היא לא חודרנית ומיועדת לא להשאיר נזקים על עור, אך לפעמים נוכל לראות אדמומיות וחוסר תחושה באזור לזמן מה (בערך חודש).

קילוף כימי – זה נשמע מאוד קיצוני, אך ממש לא. המטרה כאן היא להרוג תאים מתים בעור הפנים ולעודד התחדשות טבעית של העור. השיטה הזאת משומשת בעיקר לעור זקן, אבל יכולה להיות יעילה מאוד גם בהעלמת צלקות מסוימות. יש כמה ערכות של עשי זאת בעצמך, אך תמיד מומלץ לקבל ייעוץ קונקרטי מראש ממקצועית בתחום.

שימוש בלייזר בטיפולים קוסמטיים

דיברתי כאן קצת קודם על הסרת שיער בלייזר, אך יש גם אופצייה של טיפול בצלקות בעור וגם בהסרת קעקועים. השימוש בלייזר ככלי קוסמטי עלה משמעותית ב-30 השנים האחרונות ומוכיח את עצמו כמאוד יעיל. ניתן גם להוריד ורידים ונימים מהגוף באמצעות לייזר ולגרום לעור להיראות צעיר ויפה.

יש אין ספור תהליכי קוסמטיקה רפואית

אני יכולה להביא לך דוגמאות נוספות של קוסמטיקה רפואית, וגם להמליץ לך על מה כדאי לעשות. לפעמים טיפול קוסמטי יכול להסתכם במיקרובליידינג, איפור קבוע או שזירת ריסים ולא דורש תהליכי רפואה אסתטית מסובכת מידי. כמובן שבמרכז היופי כאן אנחנו לא עושות תהליכי קוסמטיקה רפואית כירוגית, ונדרש להתייעץ עם גורם רפואי מתאים במקרה ואת רוצה לעשות זאת.

עמודים נוספים באתר

מה חדש אצלי באתר?

היי, כבר מיצית?

קבלי הטבה של 10% על הבנייה הראשונה בג'ל, שתחזיק 5 שבועות!

רק נשאר לך לבחור את הצבע 💅

דילוג לתוכן