חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

בניה באקריל או בג'ל

בניית ציפורניים בג'ל

נשים רבות בימינו חולמות על מראה ציפורניים מעוצב, אסתטי ועמיד לאורך שנים. עם זאת, רובן נאלצות להודות כי פגעי הזמן מותירים את הציפורניים בעלות מראה עייף, מפוצל ושברירי.
טיפוח הציפורניים כך שתהיינה מבריקות, עמידות ויפות היא עבודה הדורשת השקעה רבה. כדי לפשט את התהליך, במרכז היופי והטיפוח של אקסניה אנו נעזרים בבניית ציפורניים באמצעות ג'ל שהיא טכניקה מהירה ופופולרית, המאפשרת הגנה על ציפורניים חלשות וטיפוח עוצמתי של הציפורן.
בגלל יתרונות שונים, כמו פשטות התהליך, החומרים בהם אנו נעזרות וגמישות הג'ל אנו מעדיפות להשתמש בבניית ציפורניים בג'ל במרכז היופי שלנו, אך למרות זאת החלטנו להציג בפניכם גם אופציה נוספת- בניה באקריל, שגם היא טכניקה שמיושמת במרכזי יופי רבים ברחבי הארץ.

באופן כללי: למי מתאימה בניית ציפורניים?

בנייה באקריל או בג'ל מתאימה לכל אישה, בתנאי שהציפורניים הטבעיות שלה תקינות ובריאות. לא כסוסות, ללא פטריות או כל בעיה רפואית אחרת. נשים שנוהגות לכסוס ציפורניים לעיתים קרובות, אינן יכולות לעבור את התהליך, לפני שהן מקפידות לשמור את הציפורניים שלהן במבנה הטבעי לאורך 3 שבועות לפחות.

תהליך בניית הציפורניים משלב טכניקות עיצוב עם חומרים שונים (אקריל או ג'ל) היוצרים תרכובת שקופה הדומה לציפורן הטבעית וניתנת לעיצוב באמצעות מכחול. לאחר שהתערובת מתייבשת ומתקשה, החומר הופך ליציב על הציפורן.

ההבדלים העיקריים בין בניה באקריל לבניה בג'ל

קיימות שתי טכניקות עיקריות, המובילות את ענף הציפורניים: הראשונה היא טכניקת האקריל המסורתית והותיקה, והשניה היא טכניקת הג'ל החדשנית, בה אנו נעזרות במרכז היופי והטיפוח. נפרט את היתרונות והחסרונות של כל אחת מהטכניקות:

בניית ציפורניים באקריל

אקריל לציפורניים מספקת מענה הולם לנשים שמעוניינות לשמור על טיפוח הציפורן לאורך זמן. השיטה מציעה רמת חוזק טובה, המתאימה לנשים עם כפות ידיים פעילות במיוחד.
בניה באקריל מבוססת על ערבוב אבקת אקריל ונוזל אקריל ליצירת תרכובת נוזלית שמתקשה לאחר כמה שניות.
קיימת אופציה נוספת של בניה בטבילה, בה עובדים ללא מכחול, אלא עם אבקה ודבק.

בניית ציפורניים

יתרונות: 

  • חוזק הציפורן – הציפורן הבנויה מאקריל היא חזקה מאוד, ומאפשרת ליצור מעין שכבת הגנה נוספת על הציפורניים. כאשר החומר עובר ייבוש מוחלט הוא הופך לחזק ויציב. 
  • מראה טבעי – אם טכנאית הציפורניים שלך עשתה עבודה יסודית, הציפורן תראה טבעית ואסתטית.
  • התאמה אבסולוטית לכל צורך- בניה באקריל נחשבת בטיחותית יחסית, שכן האקריל הוא החומר הותיק ביותר בתעשיית הציפורניים וההתאמה שלו כמעט אבסולוטית לכל צורך.

חסרונות:

  • תחזוקה באופן קבוע- הבנייה באקריל מחייבת אותך בביקור אצל טכנאית הציפורניים אחת ל-3 שבועות לפחות. הביקור הוא לצורך השלמת המרווח בין החומר האקרילי שעל הציפורן לצמיחת הציפורן החדשה.
  • האקריל מחליש את הציפורן – לאחר הסרת האקריל הקשיח, הציפורן הטבעית נותרת דקה ושברירית. לכן, מומלץ לשקם את הציפורניים באמצעות סרומים וחומרים המרוכזים בסידן וויטמינים מסוג D ו-E החיוניים לבריאות הציפורניים.
  • תגובות אלרגיות – אצל חלק מהנשים עשויות להתעורר תגובות אלרגיות שונות בעקבות השימוש בחומר.
בניית ציפורניים

בניית ציפורניים בג'ל

פתרון הבניה בג'ל נועד בראש ובראשונה לאפשר סביבת עבודה ידידותית וירוקה יותר לציפורן. בניה בג'ל מיועדת למעוניינות לשנות את מבנה הציפורן שלהן (נפח, אורך, צורה, עובי וכדומה). בניגוד לשיטת האקריל שבה טכנאית הציפורניים מייצרת את התרכובת תוך שמירה על יחס אחיד וקבוע בין האבקה לנוזל, במוצרי הג'ל התרכובת מגיעה מוכנה כג'ל סמיך. ייבוש מוחלט של החומר מתבצע באמצעות מנורת UV אולטרה סגול.
יתרונות: 

  • חוזק מירבי- הג'ל הוא חומר קשיח במיוחד, בעל מרקם סמיך ומרוכז, מה שתורם לחוזק הממשי פי 10 מחוזק הציפורן הטבעית. ייבוש במנורת UV יוצר חומר קשיח ויציב שעולה במידת הקשיחות על בניה באקריל.
  • נטול ריח – בשונה מהאקריל שלעיתים מדיף ריח חריף, חומרי הג'ל הם נטולי ריח לחלוטין. 
  • הצמדות הרמטית לציפורן – אחד המרכיבים העיקריים בג'ל לבניית ציפורניים הוא רכיב ה-HEMA הנוכח במוצרי עזר רפואיים דוגמת עדשות מגע, חבישות אלסטיות ועוד. רכיב ייחודי זה מסייע לשמור על גמישות החומר ומאפשר הצמדות הרמטית לציפורן הטבעית.
  • אין פגיעה משמעותית בציפורן – היתרון הבולט בא לידי ביטוי לאחר הסרת הג'ל. היות ותהליך הבניה בג'ל קצר ומינימלי, בעת הסרת הג'ל הציפורן נותרת כמעט כמו במצב שלפני הטיפול. תהליך השיקום של ציפורן כזו מאופיין בחיזוק ציפורניים רגיל ושימוש בסרום.

בשורה התחתונה היתרון בשימוש בג'ל הוא בולט – בנית ציפורן במראה פורצלני ומעוצב במינימום שיופים בעלת חוזק ויציבות יוצאת מן הכלל.

אם כן, מדוע נשים רבות מעדיפות בניה באקריל?

נשים רבות מעדיפות את חומר האקריל על פני סגנונות אחרים של בניית ציפורניים. למרות ששוק עיצוב הציפורניים מציע גיוון מבחינת דוגמאות העיצוב הקיימות, בבנית ציפורניים באקריל היצירתיות היא שם המשחק.
בניה באקריל מאפשרת ליישם טכניקות שאינן אפשריות בבניה בג'ל כמו פיסול תלת מימד על הציפורניים, טקסטורות שונות וייחודיות ועוד.
התוצאה היא מעין פריט אומנות שנבנה על הציפורניים שנועד להעניק להן מראה מיוחד וייחודי.

אז לסיכום – אקריל או ג'ל? הבחירה בידייך

לכל אחת מהשיטות יתרונות וחסרונות, וכאן את נדרשת להחליט.
אם את רוצה להשקיע בציפורן הטבעית, ולקבל גיבוי וחיזוק לכך על ידי ציפוי ציפורנייך הטבעיות עם מגוון רחב של עיצובים מעניינים – בניה בג'ל היא הפתרון עבורך. השיטה יוצרת מראה יפה ללא התפתחות אלרגיות או ריח לא נעים. לעומת זאת, וזוהי גם דעתנו, לבניית ציפורניים עם אקריל יש פחות יתרונות, שהבולט ביניהם הוא היכולת לחזק את הציפורן ולהגן עליה, אך עבור נשים שמעוניינות בציפורניים נועזות ובלתי שגרתיות, אין פתרון טוב מזה.
אם את רוצה לדעת מדוע אנו מעדיפות בניית ציפורניים בג'ל, את מוזמנת ליצור עמנו קשר

מה חדש אצלי באתר?

היי, כבר מיצית?

קבלי הטבה של 10% על הבנייה הראשונה בג'ל, שתחזיק 5 שבועות!

רק נשאר לך לבחור את הצבע 💅

דילוג לתוכן