חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

בוטוקס תופעות לוואי

בוטוקס תופעות לוואי

אחד הטיפולים הפופולריים שקיימים בימינו והם מיועדים להחלקה של קמטים, הינו טיפול על ידי בוטוקס. הבוטוקס מטרתו להרגיע את שרירי הפנים שיוצרים את כל הקמטוטים וכך הם מונעים את התכווצותם ונוצר מראה חלק ומתוח. השימוש בבוטוקס יאפשר תוצאה של עור חלק בהיעדר קמטים, אך יחד עם זאת, השאלה הנשאלת היא האם בטיפולי בוטוקס תופעות לוואי הם דבר שגרתי והאם יש כאלו בכלל? במאמר זה תוכלו לקבל את התשובה.

בוטוקס תופעות לוואי

קצת על הבוטוקס

בוטוקס הינו השם המסחרי של הטוקסין שהוא כשלעצמו רעלן שמוזרק בכמות קטנה במיוחד לשרירים בתוך גוף האדם וזאת במטרה להחליש את הפעילות שלהם. חומר זה כבר בתחום האסתטיקה של טיפולי הקוסמטיקה מאז שנות השבעים וכיום מרבית השימוש בו היא במטרה להעלים או לטשטש כמה שניתן את קמטי ההבעה באזור הפנים וכן למלא אזורים בפנים כמו בוטוקס מתחת לעיניים בלחיים ושפתיים. נדגיש כי בוטוקס לא מעלים קמט סטטי או קמט שהוא חלק ממבנה הפנים, אלא בעיקר יכול לעדן אותם ויכול לתת מענה מעולה למילוי קמטים.

בוטוקס תופעות לוואי וסיבוכים

התוצאה של הזרקת בוטוקס תתקבל סופית לאחר כמה ימים מתום ההזרקה ותופעות הלוואי לרוב הינן קלות כגון נפיחות מקומית, שיכולה להמשך כמה דקות לאחר הטיפול או אדמימות קלה באזור המוזרק. לעיתים יכול להיווצר, כתוצאה מההזרקה, שטף דם שנעלם לאחר מספר ימים. הסיבוכים האפשריים כתוצאה משימוש בבוטוקס הינם די נדירים ולרוב מקומיים, הם יבואו לידי ביטוי בחולשת יתר בשרירים שאליהם הוזרק החומר, או בחולשה בשרירים לצד המקום שבו הוזרק החומר. נציין שכל תופעה כזו אמורה להיעלם לאחר מספר שבועות.

עוד תופעה שיכולה להתרחש בתום הטיפול הינה תגובה מערכתית של הגוף, תגובה שתבוא לידי ביטוי בסימפטומים של שפעת. מקרים בהם הופיעו תופעות שיש להן סכנת חיים ממשית הינן נדירות והן יעידו בעיקר על טיפול רשלני ולא מקצועי של המטפל, כמו הזרקה של רעלן במינון גבוה והזרקה לא מקצועית לאזורים שלא אמורים להזריק אליהם בוטוקס.

בוטוקס

בוטוקס תופעות לוואי וסיבוכים בישראל

ישראל נחשבת למדינה חמה שרוב השנה יש בה קרינת שמש מסוכנת. רובינו מטיילים בימי הקיץ ונוהגים גם לעשות פעילויות רבות תחת השמש הקודחת, כל אלו ישחקו תפקיד לא קטן בתהליך ההזדקנות של העור וייצרו לא מעט קמטוטים החל מגיל מוקדם יחסית. עם זאת, לנשים בארץ יש הרבה מודעות לאסתטיקה וכן מודעות לנזקי השמש ורבות מהן פונות לטיפולים אסתטיים ביניהם גם לטיפול בוטוקס. בהתאם לזאת הטיפולים הללו יבוצעו רק אצל אנשים מורשים שיש להם ניסיון ומומחיות בתחום, ולכן בוטוקס תופעות לוואי הינן יחסית נדירות. כיום, קוסמטיקאית רפואית / מנתח פלסטי הינם האנשים שיודעים לבצע הזרקות בצורה מקצועית לאחר אבחון מדוקדק ועם מינימום תופעות לוואי שגם אם הן קיימות הן עוברות מהר, בעוד שסיבוכים כתוצאה מהטיפול הינם כמעט אפסיים.

מחפשת לבצע טיפול בוטוקס? רוצה להגיע לקוסמטיקאית הטובה ביותר? במרפאת לאסתטיקה וטיפוח של אקסניה תוכלי לקבל את הטיפול המושלם והבטוח ביותר. בין הטיפולים המוצעים לכם בקליניקה שלנו הם: טיפולי בוטוקס, הזרקת חומצה היאלורונית, מזותרפיה ועוד. כמו כן, תוכלי ליהנות גם מטיפולי יופי אחרים כמו עיצוב גבות בשיטות שונות, הסרת שיער, פילינג, מסיכות לפנים ולגוף ועוד.

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

מה חדש אצלי באתר?

היי, כבר מיצית?

קבלי הטבה של 10% על הבנייה הראשונה בג'ל, שתחזיק 5 שבועות!

רק נשאר לך לבחור את הצבע 💅

דילוג לתוכן