מילוי שפתיים

מילוי שפתיים לפני ואחרי

עיבוי או עיצוב שפתיים הינו אחד מטיפולי האסתטיקה היותר מבוקשים בימינו בכל העולם המערבי. הדרישה לטיפול זה לא תפסח על אף גיל, החל מנשים צעירות ועד מבוגרות שנוהרות לעשות היום מילוי שפתיים כדי לשוות לעצמן מראה נשי וצעיר. אידיאל היופי בתחום השפתיים כבר השתנה לא מעט פעמים, בעבר, פה קטן ושפתיים דקות היה נחשב ליפה ונשי, אולם בשנים האחרונות – שפתיים עסיסיות, מלאות נוכחות ובשרניות, הפכו לטרנד וסמל היופי.

את הטרנד הזה של שפתיים עבות התחילו כוכבות רבות בעולם, כמו זמרות ושחקניות מפורסמות שהובילו שינוי גדול בכל ענף הקוסמטיקה והטיפוח. ההבנה כי מדובר בטרנד שמשתנה כל תקופה, מחייב שימוש בחומרי מילוי שהם לא מקובעים בשפתיים לצמיתות וכן ניתן לעשות בהם שימוש לתקופה מסוימת בהתאם לצו האופנה העכשווי. עוד כדאי לזכור בכל טיפול של מילוי שפתיים, כי גודל השפתיים חייב להתאים לגודל ולרוחב הפנים ולהראות פרופורציונאלי לכל החזות הכללית. במאמר זה נרחיב על פעולת מילוי שפתיים, אך לפני כן נכיר קצת עובדות על השפתיים שלנו.

זריקת בוטוקס למילוי השפה

כמה עובדות על השפתיים

  • השפתיים שלנו בנויות מרירית שהוא החלק היותר אדמדם ומעור שנמצא מעל השפה העליונה ועד האף.
  • נפח השפה תחתונה אמור להיות בשליש גדול יותר מנפח השפה העליונה.
  • רוב נפח השפה העליונה נמצא בחלק המרכזי, שהוא זהה ברוחב שלו למרחק שבין שתי העיניים.
  • שתי הנקודות הגבוהות ביותר של השפה העליונה ומה שיש ביניהן ייצרו קשת קופידון. ממנו עולות למעלה מחיצת האף שתי עמודות (שנמצאות בעור שמעל השפה).
  • לשפה התחתונה קיים מבנה פשוט יותר. חשוב לזכור שהיא מורכבת מ- 2 חלקים גליליים ולא חלק מגולגל אחד ארוך.
  • השפתיים עשירות בעצבים ובכלי דם, ובהתאם לזאת כל פעולה באזור שלהן תחייב אלחוש ותהייה מלווה בשטף דם ובנפיחות קלה.
  • עם הגיל נפח השפתיים יורד והן מאבדות מהעסיסיות והמראה שלו, מתחילים להופיע קמטים בעור של השפתיים והרירית מתייבשת.
  • בשל ספיגה של עצמות הלסת, השפה העליונה תיארך ותכסה על השיניים בזמן שנחייך. בנוסף, זווית הפה תטה מטה.

מהי הקשת של קופידון?

קשת קופידון הינו הקימור שנמצא במרכז השפה העליונה ומגיע עד לאזור האף. לקשת זו יש תרומה רבה בכל הנוגע למראה סקסי ונשי. עם השנים קשת קופידון נכנע גם הוא לכוח הכבידה וכך השפה העליונה מתחילה להיראות שטוחה.

למי מתאים מילוי שפתיים?

מילוי שפתיים הינו טיפול שיכול להתאים לכל מי שחפצה בו ובעיקר למי שסובלת מהמקרים להלן: שפתיים צרות בלי נפח, גודל שפתיים שאינו תואם את גודל הפנים, שפתיים שהן א – סימטריות, במקרים שקו שמפריד בין הרירית ולעור השפה הוא דהוי ולא בולט, במקרים שיש הרבה קמטוטים סביב הפה, רירית יבשה, התארכות השפה העליונה ונפילת זוויות הפה.

אילו חומרים מוזרקים במילוי שפתיים?

כיום, החומר הכי פופולרי להזרקה לאזור השפתיים הינו חומר טבעי שמבוסס על חומצה היאלורונית, חומר שהוכח כי הוא בטיחותי לשימוש. בין החומרים למילוי שפתיים נמנים שמות כמו – רסטילן, ג’ובדרם, סייפא, רוואנס, בלוטרו ועוד. בעבר נהוג היה להזריק בעיקר סיליקון לשפתיים, אך היום הוא כבר כמעט לא בשימוש זאת בשל התוצאות שהוא מספק, שנראות מגושמות, לא טבעיות ומוגזמות וגם בשל תגובה אלרגית לחומר עצמו.

הזרקת חומר למילוי שפתיים

כיצד מתבצע מילוי שפתיים?

בשל ריבוי העצבים באיבר השפתיים, יהיה צורך לבצע כאמור זריקת אלחוש או למרוח משחה מאלחשת. בזמן הטיפול, חומר המילוי יוזרק לאזור של הקו התוחם את השפה, לשפתיים, לזוויות הפה, לאזור קמטוטי השפה – ולכל מקום בו נרצה לבצע מילוי שפתיים. ההזרקה של חומר המילוי תיעשה לרוב באמצעות מחט שבה יש חומר מילוי של מיליליטר אחד, כמות שמכיל מזרק אחד ולעתים יהיה צורך בשני מזרקים. הטיפול יארך בין רבע שעה לחצי שעה לכל היותר, אולם בשל הנפיחות שעלולה להיווצר באזור השפתיים, לא ניתן מיד לזהות את התוצאה הסופית. לאחר יומיים, כשהנפיחות תיעלם, השפתיים יראו לנו חדשות, חיוניות ומלאות יותר. בגלל התנועתיות הרבה באזור השפתיים, זמן שרידות התוצאה לא ארוך ולרוב, השפתיים יחזיקו עם המילוי כמה חודשים עד חצי שנה. עם הזרקות נוספות לשפתיים התוצאות עשויות להתארך.

כיצד ניתן לטפל גם בקמטוטים שמעל השפה?

במקרים שיש קמטוטים מעל השפה ניתן לבצע מילוי, אולם הנכון הוא יותר באמצעות פעולה מתיחה שמיישרת את העור מעל השפה. אך אם לא יהיה ניתן למתוח את הקמטוטים רצוי לשקול טיפול בלייזר או פילינג עמוק ולא באמצעות מילוי. במקרים בהם כן כדאי ונרצה לבצע מילוי קמטים אלה, הפעולה תתבצע על ידי הזרקה של כמויות זעירות של חומר לתוך הקמטים. לפעמים יהיה צורך בטיפול נוסף על מנת להעניק מענה ראוי לאותם קמטים.

תופעות לוואי

תופעות לוואי לאחר מילוי שפתיים הן לרוב שכיחות והן יבואו לידי ביטוי בכאב קל שעובר במהרה, בנפיחות באזור השפתיים ובשטפי דם. תופעות שהן נדירות והרבה פחות שכיחות הן אסימטריה, גבשושיות, צלקות. לאחר הטיפול השפתיים עצמן רדומות בשל פעולת ההרדמה שמתבצעת טרם ההזרקה וגם בשל העובדה שחלק מחומרי המילוי עצמם מכילים חומר הרדמה. בהתאם לזאת, לאחר המילוי, מומלץ לא לשתות משקה חם ולא לעשן עד שההרדמה תחלוף לגמרי.

לסיכום

מגוון חומרי מילוי שפתיים הינם חדישים ובטוחים ויאפשרו כיום למלא בבטחה ובצורה טבעית כל סוג של שפתיים, בכל סגנון אופנתי ועכשווי. הפעולה תתבצע בקלות מרבית ובזמן קצר ותצליח ליצור שפתיים חשוקות, מצוירות ובשרניות. חשוב להתאים את צורת השפתיים הסופית לטעמו ולסגנונו של כל מטופל או מטופלת ולדאוג שכל תוצאה שתהייה תראה טבעית ועם הרבה חן. שפתיים שיראו מגושמות, מלאכותיות או בעלות נוקשות למגע ירתיעו ויראו מאוד זול ויפגמו ברושם של כל אישה או גבר, על כן, חשוב שהתהליך יתבצע רק אצל בעלת מקצוע שלמדה והיא מיומנת במילוי שפתיים ויודעת לאבחן כל מקרה לגופו ולהעניק את המענה האידיאלי.

מעוניינת בטיפול מילוי שפתיים מתקדם ובטוח? אני מזמינה אותך לשיחת ייעוץ ראשונית ללא עלות. צרי קשר כעת.

טיפולים נוספים אצלי במכון היופי

מה חדש אצלי באתר?

היי, כבר מיצית?

קבלי הטבה של 10% על הבנייה הראשונה בג'ל, שתחזיק 5 שבועות!

רק נשאר לך לבחור את הצבע 💅

דילוג לתוכן