סוגי בוטוקס

בוטוקס

כידוע לבוטוקס יש שימושים רבים ומגוונים והוא נמנה בין כמה סוגי בוטוקס, בעבר הוא הומצא למטרות שיכוך כאבי ראש, בעוד שהיום הטיפול הבולט באמצעותו הינו העלמת קמטים באזורים שונים בגוף, לרבות באברי הפנים כמו מצח, צדי עיניים, עצמות לחיים עיבוי שפתיים ועוד. הבוטוקס מתפקד לפני הכל כחומר משתק ויש לו כמה וכמה שימושים. השימוש הראשוני שלו החל כבר בשנות השמונים במטרה לסייע במקרים של פזילה. כיום הוא הפך לחומר שמאושר על ידי מנהל התרופות האמריקאי – ה- FDA למטרות קוסמטיקה וטיפוח באזור הפנים.

סוגי בוטוקס

סוגי בוטוקס שקיימים היום בשוק

כיום אפשר למצוא בשוק הקוסמטיקה 2 סוגי בוטוקס, שמופקים באותה צורה. הראשון הוא הבוטוקס המקורי, והשני הוא חומר שמכונה – דיספורט. בעוד ששני החומרים הללו הינם מגיעים מאותה משפחה, הם עדיין נבדלים בכמה דברים עיקריים:
האפקט של הבוטוקס המקורי נחשב למועדף יותר בקרב אנשים להזרקה והוא מחזיק עד 4 חודשים, אפקט בוטוקס מסוג דיספורט מחזיק לעומת זאת עד שמונה חודשים, וזה תלוי בעיקר באזור ההזרקה המיועד להזרקות וגם במינון עצמו.
עוד הבדל יהיה נעוץ במתי יתחיל הבוטוקס להשפיע. היה ובחרתם להזריק דיספורט, אפשר יהיה לזהות את התוצאה די מהר, זאת להבדיל מהבוטוקס המקורי שההשפעה שלו ניכרת רק לאחר כמה ימים.
הבוטוקס המקורי נחשב לעמיד ומרוכז הרבה יותר מהדיספורט. במהלך טיפול הזרקה, מוטב לא לעשות שילוב בין החומרים, אלא לעשות בחירה באחד מהם ולהזריק אותו לפי ההוראות והמינון המומלץ.

בוטוקס באזורים שונים בפנים

כיום, האזורים בהם נהוג להזריק בוטוקס הם באזור המצח ונקראים בוטוקס במצח, בצדי העיניים, בין הגבות, עצמות לחיים, שפתיים בוטוקס מתחת לעיניים, ובאזור הצוואר.
הזרקת חומרי מילוי בצוואר – במרוצת הזמן הצוואר שלנו חושף קמטים הזקוקים לטיפול מילוי קמטים לרוחב או לאורך, טיפול הבוטוקס מצליח לסייע בטשטוש שלהם, אמנם מיצוק באמצעות בוטוקס באזור הזה נחשב נדיר, אולם טשטוש הקמטים עם בוטוקס בהחלט ניתן והוא מעניק מראה מרשים, מתוח וצעיר.
הזרקת חומרי מילוי במצח – בוטוקס באזור המצח נחשב לטיפול מאוד יעיל ומטרתו להחליק את קמטי ההבעה שאופייניים לאזור המצח שלנו ובין הגבות. הזרקת בוטוקס במצח יחליקו את הקמטים במצח וירימו את הגבות.

סוגי בוטוקס

תופעות לוואי של בוטוקס

בעוד הבוטוקס מתפקד בתור רעלן שהוא משתק את השריר באזור המוזרק, מה שהופך אותו למעולה בטיפול בתופעה שבאה לידי ביטוי בפעילות שריר מוגברת, הוא גם נחשב לבטוח ותופעות הלוואי של בוטוקס שלו שיכולות להופיע לאחר ההזרקה, הן נדירות. בימים הראשונים, ולפי הטיפול באזור המוזרק, בדרך כלל יופיעו כמה תופעות לוואי מוכרות, שחולפות בסיום שעות עד מספר ימים, ויבואו לידי ביטוי בכאב נקודתי במיקום ההזרקה, אבדן תחושה קל, סחרחורת וגם במעט נפיחות. חשוב להדגיש כי היה ויש תופעות שממשיכות להופיע לאחר ההזרקה, כדאי להתייעץ עם הקוסמטיקאית או כל רופא שביצע את הטיפול.
הזרקת בוטוקס כיום הינו הטיפול הפופולרי ביותר בעולם להחלקת קמטי הבעה. מעוניינת גם לבצע בוטוקס באזור הפנים? – את מוזמנת להגיע לקליניקה לטיפולי יופי וטיפוח של אקסניה, אצלנו תוכלי ליהנות מטיפול בוטוקס מקצועי ומפנק שישיב לך מראה עור פנים עם טיפול פנים למראה חלק ורענן.

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

מה חדש אצלי באתר?

היי, כבר מיצית?

קבלי הטבה של 10% על הבנייה הראשונה בג'ל, שתחזיק 5 שבועות!

רק נשאר לך לבחור את הצבע 💅

דילוג לתוכן