חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מיקרובליידינג

שזירה והלחמת ריסים אקסניה

מיקרובליידינג משומש כדי לתת פתרון קבוע לגבות דקות, מבלי להטריח אותך ולגרום לך לבזבז זמן יקר בבוקר. אז בואי נדבר קצת על מיקרובליידינג, ההבדל בינו לבין קעקוע גבות, היתרונות הברורים שלו, החסרונות שלו, ומדוע אסור לעשות אותו לבד. גבות יפות להרבה זמן – כל מה שאת צריכה לדעת על מיקרובליידינג לפני הטיפול.

מיקרובליידינג הוא אמצעי לבניית ועיצוב גבות. האתגר העיקרי בו הוא בהתאמת הגבות לצורת הפנים, העור ומיקום הגבות הקודמות. התהליך הוא מאוד מדויק, ולעט העיצוב המשומש בו יש בין 10 ל-12 מחטים הצובעים את התאים החיצוניים של העור, מבלי לקעקע שום דבר באופן קבוע. המחטים קלילים, ויש בהם פיגמנט המשומש לשכבת האפידרמיס של העור היוצרים מראה ריאלי וטבעי המשולב עם הגבות הקיימות.

מיקרובליידינג מקצועי

מה ההבדל בין קעקוע גבות למיקרובליידינג?

קעקועים נכנסים לשכבה עמוקה של העור, בעוד מיקרובליידינג משאר על האפירדמיס ועל שכבת העור החיצונית. הכניסה העמוקה של המחט לעור גורמת לעיצוב קבוע שלא ניתן להסרה, בניגוד למיקרובליידינג שיורד לגמרי תוך שנה / שנתיים.

שיטת העבודה גם שונה מאוד. קעקועים ממש חורטים ופוצעים את העור, בעוד מיקרובליידינג היא שיטה בה ממש מושכים את הפיגמנט בעזרת עט העיצוב כמו על העור. בנוסף לכך, אין ממש פעילות חשמלית חזקה כי לא נדרש חירור עמוק של העור, וכתוצאה מכך, מיקרובליידינג יפיק הרבה פחות רעש מקעקוע במחט.
תהליך המיקרובליידינג בכמה שלבים פשוטים
החלטתי לפשט את התהליך בשבילכן, כדי שתגיעו לעשות מיקרובליידינג במרכז היופי עם מידע לגבי התהליך:

 • קודם כל, מוסיפים צבע לגבות עצמן ומנקים בצורה יסודית את האזור כהכנה לטיפול.
 • משתמשים במשחה מיועדת להרדמת האזור (לוקח 40 דקות עד הרדמה מלאה). לבינתיים, נדבר על איך הגבות שלך צריכות להיראות, ניקח מידות ונצייר ללא מחט את המקום המיועד לגבות החדשות שלך.
 • החדרת הפיגמנטים לעור בהברשת קלות. אם את מרגישה אי נוחות או כאב, נשים עוד שכבה של חומר מרדים על העור.
 • שכבה סופית של פיגמנט וסוף עבודה.
 • תיקונים במשך חודש וחצי – חודשיים אם צריך (פעם בשבועיים לכל היותר).

יתרונות וחסרונות של מיקרובליידינג

לשיטת המיקרובליידינג יתרונות רבים. אין סיכון לשיער הגבות בכלל, ניתן לתקן את הגבות והוא לא קבוע לגמרי, לכן ניתן לשנות אותו פעם בכמה זמן בהתאם לשינוי בצבע השיער שלך. מיקרובליידינג נשאר להרבה מאוד זמן ואפשר לעצב בצורה מדויקת את הגבות שלך ללא בעיה בכלל. היתרון הכי חשוב – את יכולה לחסוך כסף על איפור וזמן בבוקר בו את רוצה לישון עוד קצת או לצאת לעבודה מוקדם יותר

מצד שני, יש כמה חסרונות, אך ניתן למנוע אותם. יכול להתפתח זיהום בגבות אם לא משתמשים בחומרים המונעים אותו מראש, שימוש בציוד לא תקין או זול יכול להוביל לנזק קבוע העור. יכולה להיות גם תגובה אלרגית, ובגלל זה כדאי להגיד למכון בניית ציפורניים אם יש לך אלרגיות לחומרים מסוימים. בכמה ימים לאחר מיקרובליידינג לא ניתן לשים איפור, אך זה מיועד לתת להן לעור להשתקם בצורה מיטבית. מומלץ גם להימנע מפעילות גופנית כדי שלא תצטבר זיעה על הגבות החדשות (יכול לשרוף ולגרום לגירוי).
כדי להנות מהיתרונות של מיקרובליידינג ולהימנע מבעיות בהמשך, אסור לעשות את המיקרובליידינג בעצמך וכדאי מאוד לבדוק את הכישורים של טכנאית המיקרובליידינג.
חשוב לציין שהתהליך עצמו לא כואב בגלל המשחה בה אנחנו משתמשים בזמן הטיפול. אני שמה לב שבדרך כלל יש חרדה של המטופלים מהמחטים עצמם אבל אין באמת סיבה לכך. המשחה מחזיקה במשך זמן ממושך, והטיפול הוא לא קעקוע, לכן גם כשהשפעת חומר ההרדמה פגה, הכאב רחוק מלהיות נורא.

מיקרובליידינג - אקסניה

מה לא לעשות לפני מיקרובליידינג

 • לא לעשות גבות שבוע לפני.
 • לא לשבת בשמש ולהשתזף, או לעשות שיזוף מלאכותי.
 • לא לעשות טיפול פנים במשך שבועיים מראש.
 • לא להשתמש בריטנול או בויטמין A למשך חודש.
 • לא להתאמן באותו היום.
 • בלי בוטוקס במשך 3 שבועות.
 • לא לצרוך שמן דגים או ויטמין E בשבוע לפני התהליך (מדללי דם).
 • לא לשתות אלכוהול יומיים קודם לכן.
 • לא לשתות קפה שעתיים קודם לכן.
 • לא לקחת אספירין ביום לפני כן.

האם אפשר להוריד את המיקרובליידינג?

כן. אפשר להוריד את המיקרובליידינג לגמרי מבלי להשאיר צלקות או להסב נזק לעור. אבל לפני שאת מחליטה להוריד אותן, כדאי שתדעי שצבע הגבות יראה כהה מאוד במשך שבוע עד 10 ימים לאחר הטיפול. בדרך כלל נשים נוטות להתקשר אליי בבהלה בקשר לגבות שלהן, אבל אנחנו צריכות להיות סבלניות כי הטיפול לוקח הרבה זמן, והצבע דוהה ונראה מושלם לאחר מכן.

מיקרובליידינג – קצת היסטוריה

הטכניקה החלה באסיה לפני אלפי שנים ועלתה מחדש ב30 שנה האחרונות. השיטה הזאת הפכה להיות השיטה הפופולארית ביותר לקוסמטיקת גבות ב2015 באירופה ובארה"ב. השילוב עם העולם המודרני של האסטתיקה יצר פיתוחים של טכניקות חדשות, עבודה יותר נקייה ושיטות פחות מכאיבות למטופל.

מיקרובליידינג כרוך בלהב החורט קווי דיו לתוך העור הזורמים באותו כיוון כמו שיערותייך, עם פיגמנטים קבועים. המיקרובליידינג לא מתבצע כמו קעקוע – הפיגמנטים מוכנסים לשכבה עליונה של העור שלך, כך שנדמה שזה לא קבוע. כתוצאה מכך, המיקרובליידינג מחזיק בין שנה לשלוש שנים. הטיפול הזה מיועד לאנשים שאיבדו את שיערם בגלל חולי מסוים או בדרך כלל לנשים שלא רוצות שאיפור הגבות יהיה חלק משגרת הבוקר שלהן.

אם את חושבת לנסות את שיטת מיקרובליידינג, כדאי שתצפי לכמה דברים, והנה התהליך.

מיקרובליידינג בגבות

התהליך בארבעה שלבים (בהרחבה)

בשלב הראשון – צריך לבחון את גבותייך עם המטפלת – להסתכל מהו המצב שאותו אנחנו רוצות ולראות מה יש לנו כרגע. יש נשים שגבותיהן כבר די עבות, אך יש כמה נקודות אותן הן רוצות למלא או שהן רוצות להשיג סימטריה בין גבותיהן.

השלב השני – יש למדוד את הגבות הישנות. במיקרובליידינג, משתמשים ממש בסרגל בשביל לבדוק היכן הגבות אמורות להתחיל והיכן הן אמורות להסתיים. בדרך כלל, מומלץ לבקש מהמטפלת שתיתן טאץ' טבעי, כדי שאם תחליטי לא להתאפר באותו היום גבותייך יראו מאוד טבעיות. בנוסף לכך, קמירות הגבה היא גם כן שיקול רלוונטי.

השלב השלישי – מציירים בעיפרון את הגבות המיועדות לקעקוע. זה סוג של אאוטליין למה שקורה מסביב. כדאי לקחת בחשבון את העובדה שלאחר הציור בעיפרון הגבות עבות ומצחיקות, לכן כדאי לקחת בחשבון את הצורה של הגבה ולא את סמיכות הצבע שלה.

השלב הרביעי – מקעקעים את הגבות למקומן. המטפלת מכינה דיו התואם לצבע הטבעי של גבותייך, לאחר מכן, משיכות מיקרובלייד מוטבעות בעורך. זה יכול להיות כואב, אך ניתן לשים חומר מאלחש העל הגבות כדי שהכאב יהפוך יעלם. המקומות שעושים מיקרובליידינג כמו שצריך מתריעים מראש על כאב בזמן הטיפול, אך זה לא קורה אצלינו. לעיתים השכבה הראשונה מורגשת קצת אך השאר הרבה פחות מורגשות.

לאחר המייקרובליידינג החוזר על העור, הגבות יכולות להיות כהות יותר במאות אחוזים. אנשים מדווחים על נראות טבעית, גם בימים הראשונים בהם הצבע נראה לכם פחות טבעי.

מיקרובליידינג הלשה האחרון

הוא ההחלמה מהמיקרובליידינג והשמירה עליו. המיקרובליידינג מחזיק לתקופה בין שנה לשלוש שנים (בדרך כלל שנתיים), וכדאי להתכונן לאי נוחות בכמה הימים הראשונים. יש כמה עצות שאנחנו נותנות בקשר לשמירה באיך תשמרי על איפור קבוע או מייקרובליידינג לאורך זמן? 5 דרכים מרכזיות. כמה נקודות מרכזיות: לא למרוח קרמים ולא לשטוף במשך שבועיים, לא להיכנס לבריכות (בכלל), לא לשפשף את הקילופים ולהימנע מחשיפה ממושכת לשמש. בנוסף לכך, כדאי להימנע מלחץ חזק מידי מדוש המקלחת למשך זמן רב ולהימנע מהזעה במשך שבוע.

בימים הראשונים הגבות יראו לך יותר עבות, ביום הרביעי הגבות יחלו להתבהר, אך הצבע יחזור חזרה לאחר מכן. לא צריך להיבהל מזה, וכדאי פשוט להירגע ולא לנסות לגרד למרות מה שקורה. כמובן שאם קורה משהו חריג, כדאי לפנות למקום שעשה לך את המיקרובליידינג או לרופא.

בין חודש לחודשיים לאחר הטיפול הראשון, מבצעים טיפול נוסף. הוא נועד לתקן (אם צריך) את העבודה מהפעם הראשונה או לחזק אותה. כדאי גם לדון עם המטפלת על תוצאות המיקרובליידינג. אם במקרה עשית טעות מסוימת וקרה נזק לעבודה, תמיד ניתן לבצע תיקונים שיהיו זולים משמעותית מהטיפול עצמו.

בנוסף לכך, כדאי לברר אם באמת אנחנו רוצים לעשות מיקרובליידינג. כדאי לברר ביתרונות וחסרונות של המיקרובליידינג.

מה חדש אצלי באתר?

היי, כבר מיצית?

קבלי הטבה של 10% על הבנייה הראשונה בג'ל, שתחזיק 5 שבועות!

רק נשאר לך לבחור את הצבע 💅

דילוג לתוכן